تاریخ 1396/01/23 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
اخبار

نشست وزيران خارجه روسيه، ايران و سوريه

در مسکو برگزار مي شود

وزارت خارجه روسيه از برنامه سفر وزيران امور خارجه ايران و سوريه به مسکو و نشست مشترک با همتاي روس خبر داد.

به گزارش ايرنا، ماريا زاخارووا سخنگوي وزارت خارجه روسيه (سه شنبه) گفت: محمدجواد ظريف و وليدالمعلم وزيران خارجه ايران و روسيه چند روز ديگر به مسکو سفر مي کنند.

خبرگزاري روسيا سگودنيا به نقل از سخنگوي وزارت خارجه روسيه نوشت: مذاکرات وزيران خارجه سه کشور در مسکو برگزار خواهد شد.

اوضاع جاري به ويژه با توجه به حمله موشکي اخير آمريکا به سوريه محور مذاکرات وزيران خارجه ايران، روسيه و سوريه در مسکو خواهد بود.

زمان دقيق اين سفر اعلام نشده است، ولي يک مقام وزارت خارجه روسيه بدون اعلام نام گفته که وزير امور خارجه ايران 14 آوريل (جمعه آينده) به مسکو مي آيد.

روسيا سگودنيا به نقل از يک مقام سفارت سوريه در مسکو هم نوشت: در روزهاي آينده وليدالمعلم به مسکو سفر مي کند.

پاسخ شرکت ملي پالايش و پخش فرآورده هاي نفتي ايران به اظهار نظر يک نماينده؛

گم شدن 3 کشتي بنزين دروغ مضحکي است

شرکت ملي پالايش و پخش فرآورده هاي نفتي ايران در واکنش به ادعاي يکي از نمايندگان مجلس در خصوص «گم شدن 3 کشتي بنزين وارداتي» با صدور اطلاعيه اي اعلام کرد: گم‌شدن سه کشتي بنزين وارداتي در اواخر سال1395 کذب محض بوده و دروغ مضحکي است.

به گزارش ايرنابه نقل از پايگاه اطلاع رساني دولت، در اين اطلاعيه با اشاره به موضوعات مطرح شده در برنامه‌ي مناظره يکشنبه مورخ20 فروردين ماه امسال در شبکه‌ اول سيماتاکيد شده است که واردات بنزين از طريق گمرک و با اسناد موردتاييد سازمان استاندارد صورت پذيرفته و در صورت وجود مستنداتي در اين زمينه لازم است به مراجع قانوني ذيربط ارجاع شود تا پيگيري‌هاي بعدي به‌عمل آيد.

در اين برنامه تلوزيوني آقاي حسينعلي حاجي دليگاني نماينده? دوره? نهم و دهم مجلس شوراي اسلامي و عضو کميسيون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شوراي اسلامي از شهرستانهاي شاهين شهر برخوار و ميمه در خصوص ضرورت استفاده يا عدم استفاده از کارت هوشمند سوخت برخي مطالب خلاف واقع و به دور از هرگونه مستندات کارشناسي را مطرح کرد.در پاسخ شرکت ملي پالايش و پخش فرآورده هاي نفتي ايران آمده است:

با نزديک شدن به انتخابات رياست جمهوري، متاسفانه برخي جريان ها و فعالان سياسي با فضاسازي هاي دروغين و ايجاد توقعات کاذب، زمينه را براي تخريب دولت و دستاوردهاي آن مناسب ديده و يک نماينده محترم در روزي که در صحن علني مجلس دو سوال پي در پي از وزير نفت مطرح کرد که عموم نمايندگان محترم مردم آنها را وارد ندانسته و از توضيحات وزير قانع شدند همان شب در تلويزيون اتهامات واهي ديگري را که غير کارشناسي بوده و موجب تخريب اميد مردم مي شود از تريبون رسانه ملي مطرح کرده است.

شرکت ملي پالايش و پخش دراين اطلاعيه باتاکيد براينکه افزايش رشدمصرف حدود 5 درصدي بنزين با توجه به افزايش توليد ناخالص ملي و افزايش تعداد خودرورهاي توليدي طي سال‌هاي مورد اشاره امري منطقي بوده و ناشي از قاچاق فرآورده نيست، آورده است: گم‌شدن سه کشتي بنزين وارداتي در اواخر سال 1395 کذب محض بوده و دروغ مضحکي است و واردات بنزين از طريق گمرک و با اسناد مورد تاييد سازمان استاندارد صورت پذيرفته و در صورت وجود مستنداتي در اين زمينه لازم است به مراجع قانوني ذيربط ارجاع شود تا پيگيري‌هاي بعدي به‌عمل آيد.

اين شرکت درباره اجراي طرح ديسپچينگ نيز تصريح کرده است: اصل اجراي طرح ديسپچينگ و تکليف قانوني شرکت ملي پخش در اين‌خصوص، کاملاً محرز و ضروري بوده و منافاتي با وجود يا عدد موجود سامانه‌ي هوشمند ندارد. شايان ذکراست کل بودجه‌ي مصوب طرح فوق براي تمامي تاسيسات و انبارهاي نفت و جايگاه‌هاي سوخت وفق مصوبات معادل 21 ميليارد تومان است که تاکنون صرفاً 8 درصد آن (حدود 1.5 ميليارد تومان) هزينه شده است.

لذا ارقام 400 ميليارد تومان بودجه‌ي برآوردي و هزينه‌کرد 200 ميليارد تومان مورداشاره‌ي جناب آقاي دليگاني، کاملاً به دور از واقعيت است. از سوي ديگر حدود 70 درصد از پيشرفت کار در سال‌هاي 1389 تا 1392 صورت گرفته که انتصاب مسئولان رده‌بالاي وزارت نفت در دولت يازدهم و نسبت خويشاوندي ذکرشده در اين مقطع زماني هنوز تحقق نيافته بود.

شرکت ملي پالايش و پخش در پايان اين اطلاعيه به منظور اثبات غيرکارشناسي بودن سخنان اين نماينده خاطرنشان کرده است: با فرض تاييد ادعاي آقاي حاجي دليگاني مبني بر نياز400 ميليارد توماني بودجه براي هر جايگاه عرضه سوخت مايع و احتساب 3400 جايگاه موجود، بالغ بر 1360 هزار ميليارد تومان بودجه مورد نياز اين طرح است که اين مبلغ نجومي مويد تحليل هاي يکسويه و آدرس هاي غلط براي هجمه به عملکرد مثبت و شفاف دولت يازدهم در اين زمينه است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان