تاریخ 1396/01/23 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
مدير کل ارتباطات و فناوري اطلاعات استان سمنان:
ايجاد اشتغال پايدار با حمايت از مراکز شتاب‌دهنده

سرويس خبر

دکتر سيد‌مسعود ميررضايي مدير کل ارتباطات و فناوري اطلاعات استان سمنان تحقق شعار مقام معظم رهبري در سال جديد را نيازمند توجه به تقويت و تجهيز مراکز شتاب‌دهنده دانست و گفت: ايجاد اشتغال پايدار در سايه توجه به مراکز شتاب‌دهنده و شرکت‌هاي دانش‌بنيان ميسر خواهد شد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل ارتباطات و فناوري اطلاعات استان سمنان، دکتر ميررضايي در اولين جلسه شوراي مديران ICT استان در سال جديد که با حضور مديران کل پست، پست بانک، شرکت ارتباطات زيرساخت و مخابرات استان برگزار گرديد. با اشاره به نام‌گذاري امسال به‌نام سال اقتصاد مقاومتي، توليد و اشتغال از سوي مقام معظم رهبري خاطرنشان کرد: بايد سمت و سوي حرکت ما در جهت تحقق شعار معظم‌له باشد که اين امر در سايه توجه و تقويت مراکز شتاب‌دهنده ميسر خواهد شد.

وي تشکيل کميته راهبردي کسب و کار استان در استانداري سمنان را گامي موثر در جهت ايجاد اشتغال پايدار دانست و اظهار داشت: راه‌اندازي مرکز شتاب‌دهنده استان در آينده نزديک به‌عنوان مکاني براي ايجاد محيطي به‌منظور تيم‌يابي، ارايه خدمات آموزشي مربوط به کارآفريني و برگزاري کللاس‌هاي مجازي براي کارآفرينان مطرح کشوري از جمله اقداماتي است که در نهايت منجر به ايجاد کسب و کار و اشتغال پايدار از طريق شرکت‌هاي دانش‌بنيان مي‌گردد.

دکتر ميررضايي پس از استماع گزارش عملکرد دستگاه‌هاي زيرمجموعه در سال 95 تصريح کرد: بايد ديد انجام پروژه‌هاي مختلف در دستگاه‌ها تا چه ميزان منجر به ايجاد اشتغال شده است، لذا اعطاي وام‌هاي خوداشتغالي توسط پست بانک، تقويت تجارت الکترونيک توسط اداره کل پست استان، گسترش ارايه خدمات شرکت مخابرات و نيز توسعه فيبر نوري توسط شرکت ارتباطات زيرساخت از طريق استفاده از پيمانکاران بومي استان از جمله اقداماتي است که مي‌تواند منجر به افزايش ايجاد اشتغال درسال جديد گردد.

در پايان اين جلسه کليه اعضاء از مراحل راه‌اندازي مرکز شتاب‌دهنده استان در شهرستان سمنان بازديد به‌عمل آوردند.

 


نسخه چاپي ارسال به دوستان