تاریخ 1396/01/16 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
سرويس ورزشي

استقبال چشمگير اهالي ورزش استان

براي کانديداتوري شوراي شهر

سرويس ورزشي:

ثبت‌نام از کانديداهاي پنجمين انتخابات شوراي شهر در ايام تعطيلات عيد نوروز انجام و به پايان رسيد که در اين بين اهالي ورزش با حضور پررنگ خود باعث رونق و شور و نشاط زيادي شدند در تمام شهرها و روستاهاي استان بسياري از چهره‌هاي ورزشي براي خدمت هر چه بيشتر وارد اين عرصه شدند به عنوان مثال در شهر سمنان بيش از بيست نفر از ميان روساي هيات‌هاي ورزشي، پيشکسوتان، مربيان، ورزشکاران، مدير و اعضاي هيات مديره باشگاه‌هاي ورزشي و افرادي که به نوعي با ورزش عجين هستند، براي کانديداتوري ثبت‌نام کرده‌اند که نزديک به يک پنجم کانديداهاي ثبت‌نام شده هستند و اين امر را بايد به فال نيک گرفته و به آينده ورزش در شهرها و روستاهاي استان اميدوار بود.

واقعيت اين است که ورزش در استان سمنان نسبت به ساير مقوله‌هاي اجتماعي نسبت به استان‌هاي کشور بسيار عقب است و از مظلوميت خاصي برخوردار است که شهرداري‌ها مي‌توانند، با يک برنامه‌ريزي مناسب و ورود به ورزش قهرماني کمک بزرگي براي ورزش استان باشند. در بسياري از شهرهاي کشور شهرداري‌ها داراي تيم‌هاي ليگ برتري در رشته‌هاي مختلف مي‌باشند و همين امر موجب توسعه و آباداني شهر خواهد شد. به هرحال ضمن تشکر از تمام کساني که احساس وظيفه کرده و پا به اين عرصه گذاشته‌اند، بيان اين نکته ضروري است که اکثر چهرهاي ورزشي در سطح استان داراي تخصص در ساير زمينه‌هاي ديگر هم هستند.

دليل اخراج عليرضا منصوريان توسط زرگر چه بود؟

سرويس ورزشي:

عليرضا منصوريان در ديدار تيمش برابر فولاد به دليل خارج شدن از محوطه فني با تصميم داور اخراج شد تا فرصت نشستن روي نيمکت در ديدار بعدي را از دست بدهد.

اخراج عليرضا منصوريان از کنار زمين، اتفاقي بود که براي اولين بار در جريان ديدار آبي پوشان مقابل فولاد شاهد آن بوديم. سرمربي کنوني تيم استقلال معمولا آنقدر مراقب رفتار و گفتارش هست که کمتر اجازه اعمال قانون از سوي داوران را به خود داده است. اين عادتي است که وي از ديرباز و از دوران بازيگري‌اش با خود به روزگار مربيگري‌اش آورده است.

معمولا پرخاشگري و خشونت از منصوريان ديده نشده است و او حتي روزهايي که در کسوت بازيکن در ميادين فوتبال ديده مي‌شد، همواره تابع فرامين داوران بود. حتي در همه مواردي که با بازوبند کاپيتاني آبي پوشان پيشاپيش ساير بازيکنان اين تيم به ميدان مي‌آمد. منصوريان در طول دوران مربيگري‌اش نيز همواره در زمره مربياني بوده که در مصاحبه‌ها و رفتارش از داوران مسابقات حمايت کرده و سعي‌اش بر آن بوده تا با ايجاد بستري آرام براي داوران، زمينه ساز قضاوت دور از حاشيه براي آنها باشد.

وي در جريان ديدار تيمش برابر فولاد در حالي از زمين مسابقه اخراج شد که دليل آن نه اعتراض به داور، نه پرخاشگري و ايجاد تشنج کنار زمين بود و نه توليد حاشيه. منصوريان تنها به دليل خروج از محوطه فني با تصميم داور از همراهي تيمش محروم شد. خروج از محوطه فني آن هم براي يک تذکر انضباطي به بازيکن تيم خودي که اگر از سوي تيم داوري مورد اغماض قرار نمي‌گرفت، در بدترين حالت ممکن مي‌شد با يک تذکر همراه باشد. اما قاضي ميدان ترجيح داد، در آن لحظه بدون کوچکترين اغماضي اعمال قانون کرده و اشد مجازات که اخراج از کنار زمين باشد را براي سرمربي آبي‌پوشان در نظر بگيرد.

شايد عملکرد زرگر، قاضي ميدان در آن صحنه کاملا مبتني بر قانون و در چارچوب قوانين و مقررات بوده باشد، اما از آنجايي که داوران فوتبال بر اساس قانوني نا نوشته در بسياري از موارد مديريت را جايگزين اجراي قانون مي‌کنند، تيم داوري بازي استقلال و فولاد هم مي‌توانست با اجراي مديريت به جاي اعمال قانون تمهيدي انديشه کند تا دقايق واپسين ديدار استقلال و فولاد هم بدون حاشيه و تنش به پايان برسد و در کل پايان خوش تري براي اين بازي نسبتا زيبا رقم بخورد.

گفتني است: سيد‌حسين زرگر در اين بازي به حرف داور چهارم اعتماد کرد و طبق قانون عملکرد وي در اين بازي بهترين عملکرد را داشت.

ادامه رسوايي‌ اخلاقي در فوتبال انگليس؛

فاجعه‌اي عميق‌تر از آنچه تصور مي‌شد

سرويس ورزشي:

نشريه گاردين در گزارش مفصلي به بررسي ابعاد جديدي از رسوايي اخلاقي فوتبال پايه انگليس پرداخته که نشان از عميق‌تر بودن اين فاجعه نسبت به آنچه تصور شده است دارد.

پس از آنکه افشاگري‌هاي جديد در مورد فساد اخلاقي فوتبال جزيره شنيده شده است، از جمله اخبار عجيبي در مورد همکاري نکردن تعدادي از مسئولان رده بالاي اتحاديه فوتبال انگليس، به نظر مي‌رسد، اين رسوايي برخلاف آنچه اعلام شده بود، تنها مربوط به گذشته‌هاي دور نبوده و در سال‌هاي اخير نيز ادامه داشته است.

پيش از اين، معمولا از اين رسوايي به عنوان مسئله‌اي مربوط به گذشته ياد شده بود. به خصوص پس از گزارشي که در اوائل دسامبر منتشر شد که در آن گفته شده اين اتفاقات تقريبا از حوالي سال 2005 ريشه‌کن شده است. با اين‌حال حالا به نظر مي‌رسد اين اعداد خيلي دقيق نيستند. گزارش نشريه گاردين نشان مي‌دهد 46 مورد از حوادث گزارش شده از نوامبر گذشته، مربوط به بازه زماني 2005 تا 2016 بوده است. ضمن اينکه گزارش پليس بيانگر آن است که حدود 23 درصد از کليه گزارش‌هاي ارسال شده از سو استفاده‌هاي جنسي صورت گرفته مربوط به 4 سطح اول فوتبال جزيره بوده است و اين اعداد نشانگر آن خواهد بود که فرضيه اينکه اين رسوايي‌ها مربوط به دهه 70 و 80 ميلادي است، خيلي دقيق نيست. طبق اين گزارش، 187 مورد از اين پرونده‌ها مربوط به بازيکناني با تاريخ تولد پس از سال 1996 بوده و 23 مورد نيز پس از سال 2011 اتفاق افتاده است.

در حال حاضر تنها چيزي که به حتم مي‌توان گفت، آن است که تصور آنکه اين رسوايي صرفا مربوط به گذشته بوده يک تصور ساده‌انگارانه بوده است که سوالات زيادي را پيش روي مقامات اتحاديه فوتبال جزيره قرار مي‌دهد. به خصوص وقتي اين مسئله را نيز لحاظ کنيم که اين اتحاديه در سال 2003، کليه بودجه حمايتي خود براي حفاظت از کودکان توسط پليس را قطع کرده بود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان