تاریخ 1396/01/16 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
استاندار سمنان در نشست شوراي اداري استان خبر داد؛
رييس جمهور فردا به سمنان مي آيد

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

استاندار سمنان گفت: دکتر حسن روحاني رييس جمهوري به همراه هياتي روز پنجشنبه هفدهم فروردين 96 در سفري يک روزه به سمنان استان زادگاه خود سفر مي‌کند.

محمدرضا خباز روز سه‌شنبه در نشست شوراي اداري استان سمنان در سالن يادگار امام(ره) استانداري افزود: دکتر حسن روحاني به همراه هياتي از مسوولان کشوري، روز پنجشبه هفدهم فروردين 96 براي افتتاح و بازديد از تعدادي طرح به سمنان سفر مي‌کند. وي با بيان اين که اين سفر طرح محور است، افزود: رئيس جمهوري در سفر به سمنان برخي از طرح‌ها را به صورت حضوري و برخي طرح‌ها را به صورت ويديوکنفرانس افتتاح خواهد کرد.

خباز با اشاره به سفر سال گذشته کاروان تدبير اميد به استان سمنان، افزود: دستگاه‌هاي اجرايي، نظارتي و امنيتي بايد بهتر از سفر سال گذشته کاروان تدبير و اميد عمل کنند و آمادگي کامل بايد داشته باشند.

دکتر حسن روحاني رئيس جمهوري در سفر کاروان تدبير و اميد در قالب بيست و ششمين سفر استاني روز سي و يکم فرودين 95 مهمان مردم سمنان بود.

استان سمنان با 702 هزار و 360 نفر جمعيت، مجموعه‌اي از کوير ،جنگل و کوهستان است و گنجي از ذخائر قابل توجه معدني، بناهاي تاريخي و زمينه گردشگري، خاک حاصلخيز براي پرورش انواع محصولات کشاورزي به استان چهار فصل مشهور است. استان سمنان در زمان حاضر 80 درصد توليد نمک، حدود 45 درصد توليد گچ و بيش از 90 درصد ذخاير زئوليت و سلستين کشور و حدود هزار و 800 واحد صنعتي و توليدي دارد و ظرفيت گردشگري اين استان با توجه به داشتن حدود 800 اثر تاريخي ثبت شده در فهرست آثار ملي و بيش از هزار اثر تاريخي، مذهبي و طبيعي بسيار بالاست.

استان سمنان 9.7 ميليون هکتار وسعت دارد و بيش از پنج ميليون هکتار کوير و 352 هزار هکتار عرصه‌هاي جنگلي دارد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان