تاریخ 1396/01/16 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
استاندار: سمنان رتبه دوم کشور در کمترين ميزان نرخ بيکاري دارد

سمنان-خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

استاندار سمنان با اشاره به رتبه دوم استان سمنان در پايين بودن نرخ بيکاري، گفت: با توجه به شعار سال 96 به نام اقتصاد مقاومتي، توليد و اشتغال ، ميزان اشتغال در استان و کشور بايد بيشتر شود.

محمدرضا خباز روز سه شنبه در نشست شوراي اداري استان سمنان در سالن يادگار امام (ره) افزود: ميانگين نرخ بيکاري در کشور 12.4 درصد است و استان سمنان با 8.6 درصد رتبه دوم در پايين بودن ميزان نرخ بيکاري در کشور را داراست.

وي ادامه داد: استان مرکزي با 7.3 درصد رتبه اول در شاخص کمترين ميزان نرخ بيکاري دارد و سمنان، زنجان، هرمزگان و خراسان به ترتيب در جايگاه هاي بعدي قرار دارند.

وي خاطر نشان کرد: با وجود دوم بودن استان سمنان از لحاظ کمترين ميزان بيکاري در کشور، باز هم بايد تلاش هاي فراواني براي افزايش اشتغال زايي در استان شود تا از استان هاي همجوار نيز به اين استان براي کار مهاجرت صورت بگيرد.

استاندار سمنان يادآور شد: بالاترين ميزان افراد بيکار، افراد تحصيل کرده هستند که بايد براي اين افراد اشتغال زايي انجام شود.

وي يکي از راهکارهاي اشتغال زايي بيشتر را احياي معادن در استان سمنان اعلام کرد و افزود: مقام معظم رهبري نيز بر احياي معادن تاکيدهاي فراواني داشته اند.

خباز افزود: در استان سمنان در سال گذشته مقرر شد تا 30 معدن استان به 30 بانک داده شود که تاکنون 30 تا 40 درصد اين کار انجام شده است، انتظار است اين کار با سرعت بيشتري انجام گيرد تا به توليد داخلي توجه بيشتر و از واردات جلوگيري شود.

وي تاکيد کرد: دستگاه‌هاي اجرايي استان سمنان نيز براي سرمايه گذاران نبايد مشکل‌زا باشند و بايد استعلام هاي سرمايه‌گذاران را سريع پاسخ دهند تا سرمايه‌گذاران از سرمايه‌گذاراي در استان نااميد نشوند.

وي يادآور شد: براي محقق شدن شعار سال، بايد توليد داخلي افزايش يابد که در اين صورت اشتغال زايي نيز بيشتر مي‌شود و براي اين مهم بايد تفاهم‌نامه‌هاي به امضا رسيده به مرحله عملي برسد.

استاندار سمنان با اشاره به فعاليت هاي مثبت انجام شده در نوروز 96 در استان سمنان، گفت: با انسجام و همدلي مديران استاني، مسافران نوروزي امسال با آرامش بيشتري به سفر رفته‌اند و تصادفات 25 درصد کاهش يافت.

وي با اشاره به برگزاري دوازدهمين دوره انتخابات رياست جمهوري و پنجمين دوره انتخابات شوراهاي اسلامي شهر و روستا در اواخر ارديبهشت 96، گفت: انتخابات پيش رو بسيار مهم است و بايد زمينه حضور حداکثري مردم در انتخابات فراهم شود.

وي ادامه داد: برگزاري انتخابات پرشور و سالم وظيفه مسوولان است و مهم اين نيست که چه کسي به عنوان رييس جمهور انتخاب مي‌شود، مهم و اصل حضور حداکثري مردم و اميدآفريني براي مردم به عنوان پشتوانه‌هاي نظام است.

استاندار سمنان تاکيد کرد: مديران استاني بايد توجه داشته باشند تا از فرصت هاي قانوني بودجه 96 استفاده کنند زيرا بودجه استاني 96 سمنان افزايش يافته است و بايد عدالت در توزيع آن برقرار شود.

در نشست شوراي اداري استان سمنان آيت الله سيدمحمدشاهچراغي نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه و جمعي از مسوولان استاني حضور داشتند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان