تاریخ 1395/12/18 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
رييس‌جمهوري:
انتخابات در ايران آزاد، سالم و رقابتي است

رييس‌جمهوري، «اقتصاد مقاومتي، اقدام و عمل» را مهم دانست و گفت: دولت در پايان امسال گزارش مفصلي از اقدامات انجام شده در طول سه سال و نيم گذشته براي اقتصاد مقاومتي ارائه خواهد کرد.

به گزارش ايرنا، حجت‌الاسلام والمسلمين حسن روحاني روز سه شنبه در حاشيه دومين اجلاسيه پنجمين دوره مجلس خبرگان رهبري، افزود: در حوزه اقتصاد مقاومتي براي نمونه ما ابتداي سال اعلام کرديم که هفت هزار و 500 واحد نيمه فعال را با تسهيلات بانکي فعال خواهيم کرد اما امروز مي‌توانيم به مردم بگوييم اين هفت هزار و 500 به 22 هزار واحد تبديل شد. وي با تاکيد بر اين که کار و حرکت خوبي آغاز شده است، ادامه داد: راه اقتصاد مقاومتي ادامه پيدا مي‌کند، زيرا اقتصاد مقاومتي يک قدرت براي نظام است و همانطور که مقام معظم رهبري تاکيد کردند ما بايد قدرتهايمان را نمايان کنيم تا همگان بدانند ايران ما قدرتمند است. رييس جمهوري همچنين مجلس خبرگان رهبري را يکي از ارکان بسيار مهم در نظام جمهوري اسلامي‌ايران دانست و گفت: گرچه کار اصلي اين مجلس تعيين رهبري است اما اصل اجلاس خبرگان و اين که خبرگان هميشه پاي کار و آماده هستند، موجب اعتماد و اميد مردم است.

روحاني با بيان اينکه اعضاي خبرگان نمايندگان مردم هستند، گفت: در اين اجلاس معمولا يکي از مباحث مهم کشور مورد بحث و بررسي قرار مي‌گيرد.

رييس‌جمهوري که با خبرگزاري صدا و سيما گفت‌و‌گو مي‌کرد در پاسخ به سوالي درباره اظهارات مقامات آمريکايي مبني بر آزاد نبودن انتخابات رياست جمهوري گذشته ايران، گفت: انتخابات در ايران آزاد‌، سالم‌، رقابتي و دموکراتيک است و فکر مي‌کنم آناني که به انتخابات ايران انتقادي دارند بايد نگاهي به انتخابات اخير و مسايلي که خودشان داشتند، بيندازند.

روحاني افزود: انتخابات اخير آمريکا مورد اعتراض دو طرف بود و خود رييس جمهوري فعلي آمريکا هم قبل از انتخاب شدن در سلامت انتخابات ترديد داشت؛ بنابراين آمريکايي‌ها بايد به انتخابات خودشان بيشتر نگاه و آن را اصلاح کنند. وي با بيان اينکه انتخابات در جمهوري اسلامي ‌ايران با سازو کارهايي که دارد با حضور مردم برگزار مي‌شود، گفت: وقتي 70 تا 73 درصد مردم در انتخابات پاي صندوق‌هاي راي مي‌آيند، معلوم است که مردم به اين انتخابات اعتقاد دارند و شما مي‌بينيد که چگونه تا پايان زمان راي‌گيري صف‌هاي طولاني براي ريختن آرا به صندوق‌ها وجود دارد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان