تاریخ 1395/12/15 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
رحماني فضلي:
با فعاليت هاي غيرقانوني در انتخابات برخورد مي شود

وزيرکشوربا بيان اينکه ايام انتخابات بهاراحزاب و فعاليت هاي سياسي است و افراد با عناوين مختلف وارد صحنه مي شوند، گفت: خواهش من اين است کساني که تحت عنوان احزاب، تشکل و جبهه وارد صحنه انتخابات مي شوند در قالب قانون فعاليت کنند.

به گزارش خبرنگارسياسي ايرنا، عبدالرضا رحماني فضلي عصر شنبه درمراسم افتتاح ستاد انتخابات کشورافزود: تکليف بزرگي به دوش ما است که بايد به اهميت موضوع کاملا واقف باشيم و در براي اجراي آن تلاش کنيم.

وي با بيان اينکه درنظام جمهوري اسلامي ايران مردم خود در تعيين سرنوشت خود مشارکت مي کنند ، افزود: ما در وزارت کشور وظيفه داريم که به عنوان مجري قانون تلاش کنيم امانت دارمردم باشيم و اصل بي طرفي را رعايت کنيم تا مردم در انتخابات با سهولت و اطمينان قلب مشارکت کنند.

وزيرکشوربا تاکيد برضروت وجود يک هماهنگي بين بخش هاي مختلف برگزاري انتخابات سال آينده گفت: در انتخابات دهمين دوره مجلس شوراي اسلامي و پنجمين دوره مجلس خبرگان رهبري اين هم افزايي و هماهنگي ايجاد شد و در اين انتخابات نيز تا کنون هماهنگي ها و همکاري ها خوب و موثر بوده که اميدواريم اين همکاري ها همچنان تداوم داشته باشد.

رحماني فضلي با تاکيد بر لزوم رعايت حرمت افراد و اخلاق درانتخابات سال آيندهف افزود: بايد به گونه ‌اي تبليغات انجام شود که ارزش‌ها، نيکي‌ ها، خوبي ‌ها و قوت ‌ها جولان يابد نه اينکه فضايي ستيزه جويانه و غيراخلاقي حاکم شود که نتيجه آن ايجاد کدورت است.

وزيرکشورتصريح کرد: انتخابات يک طليعه است که مسووليت را به رييس جمهوري يا اعضاي شوراي شهر مي‌ سپارد، اگر قرار باشد درهمين طليعه کدورت به وجود آيد در ادامه مسير هيچ همراهي ايجاد نمي‌ شود بنابراين نبايد حرف ‌هاي ناشايست و بدون سند زده شود.

رحماني فضلي گفت: درهمين چند روز برخي اقدامات و اظهارنظرها و اتهامات موجب نگراني شده که وزارت کشور و دستگاه قضا حتما وظيفه خود را در اين زمينه اجرا مي ‌کنند، نامزدها و حاميان آن‌ ها حتما بايد دنبال رعايت قانون باشند.

وي به موضوع مشارکت اشاره کرد وافزود: ما در وزارت کشور بسترساز مشارکت مردم هستيم تا همه احساس کنند که حرمت افراد و حق الناس بودن راي مردم رعايت مي‌ شود. ما همچنين به دنبال ايجاد فضاي امن براي انتخابات هستيم که خوشبختانه در انتخابات قبلي امنيت در اوج خود بود و هيچ هزينه‌ هاي براي ناامني نداده‌ ايم.

وزير کشور با بيان اينکه از امروز موضوع انتخابات را با جديت پيگيري مي کنيم، گفت: فضاي بيروني جامعه از نظر نوع تبليغات و رفتارها که بايد منطبق بر قانون باشد کاملا کنترل خواهد شد و اگر افرادي بخواهند از چارچوب قانون عدول کنند يقينا اقدامات قانوني در مورد آن ها انجام مي شود.

رحماني فضلي همچنين به موضوع تشکيل احزاب، گروه ها و جبهه ها اشاره کرد وافزود: قانون همه وضعيت ها را براي فعاليت هاي سياسي و صنفي مشخص کرده است، از آنجا که ايام انتخابات بهار احزاب و فعاليت هاي سياسي است و با عناوين مختلف وارد صحنه مي شوند خواهش من اين است کساني که تحت عنوان احزاب، تشکل و جبهه مي آيند در قالب قانون فعاليت کنند.

وي ادامه داد: همه گروه ها و تشکل ها با مراجعه به وزارت کشور مجوز قانوني لازم را بگيرند در غير اين صورت جلو فعاليت آنان گرفته خواهد شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان