تاریخ 1395/11/14 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
ايران به برکت اسلام يک کشور تاثير‌گذار در معادلات دنيا است

سرويس خبر

مسئول دبيرخانه کانون‌هاي فرهنگي هنري مساجد استان سمنان گفت: شرايط کنوني کشورمان با دوران طاغوت قابل مقايسه نيست و امروزه به برکت اسلام، ايران به يک کشور تاثير‌گذار در معادلات دنيا تبديل شده است.

حجت‌الاسلام محمدرضا حداديان (12بهمن) همزمان با اولين روز،سي و هشتمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي در جمع کارکنان شرکت لوله و مخابرات سمنان با گراميداشت اين ايام گفت: اگر بخواهيم انقلاب را به جهان صادر کنيم، ايام دهه فجر بهترين فرصت است.

وي، انقلاب اسلامي ايران را انقلابي جهاني و منطبق با مباني ديني و قرآني دانست و افزود: انقلاب اسلامي ايران، انقلابي بر اساس ايمان و اعتقاد الهي بود که از طرف رهبر و ملتي خداجو با رشادت‌هاي اقشار مختلف ملت شروع شد.

حداديان حرکت برمدار تقوا، خودباوري و دشمن‌شناسي را از رازهاي ماندگاري انقلاب اسلامي عنوان کرد و گفت: در شرايط کنوني جامعه، بيش از هر زماني به وحدت و انسجام نيازمنديم تا اهداف دشمنان اسلام و انقلاب که سعي در ايجاد تفرقه و دو دستگي در جامعه دارند، را خنثي کنيم.

مسئول دبيرخانه کانون‌هاي فرهنگي هنري مساجد استان سمنان با بيان اينکه دهه فجر فرصت مغتنمي براي تبيين اندشه‌هاي امام راحل و ارزش‌هاي انقلاب اسلامي به نسل جوان است، اضافه کرد: براي نسل امروز تشريح کنيم که کجا بوديم و به کجا رسيديم و مقايسه‌اي نيز بين شرايط ديروز و امروز داشته باشيم.

وي با بيان اينکه انقلاب اسلامي ايران ثمره مشارکت و حضور گسترده مردمي در عرصه مبارزه با طاغوت، اظهار داشت: بدون شک نقش رهبري‌هاي عالمانه امام خميني(ره) براي بسيج کردن حضور مردم در صحنه يکي از دلايل اصلي پيروزي انقلاب اسلامي ايران به شمار مي‌رود.

حداديان به نقش مسئولان و مديران و همچنين ساير اقشار جامعه در خصوص انقلاب اسلامي ايران اشاره کرد و افزود: بايد جوانان و نسل‌هاي آينده با ارزش‌ها و آرمان‌هاي والاي انقلاب اسلامي آشنا کنيم تا نسل آينده انقلاب نيز با تمام توان بتوانند در برابر توطئه‌هاي دشمنان ايستادگي کنند.

به گفته حداديان انقلاب اسلامي ايران برگي نو در دفتر تاريخ چندين هزار ساله اسلام بوده که اکنون هم بايد با پيروي از فرمايشات ولايت فقيه در راستاي صدور انقلاب اسلامي به تمامي نقاط جهان گام برداريم.

تجديد ميثاق با آرمان‌هاي شهداء وامام شهداء، خاطره‌گويي وطنين سوت انقلاب در ساعت 9 و 33 دقيقه لحظه ورود امام خميني به ايران از برنامه‌هاي اين مراسم بود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان