تاریخ 1395/11/05 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
فرماندار دامغان:
620 ميليارد تومان سرمايه صندوق توسعه بخش کشاورزي دامغان است

دامغان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

فرماندار دامغان با اشاره به اينکه 9 هزار نفر در اين شهرستان عضو صندوق توسعه بخش کشاورزي هستند، گفت: 768 نفر از کشاورزان و بهره‌برداران بخش کشاورزي در دامغان عضو اين صندوق هستند.

به گزارش خبرنگار ما از دامغان، علي‌اصغر مجد در پنجمين جلسه شوراي اداري شهرستان دامغان به ميزباني سالن جلسات فرمانداري اين شهرستان افزود: در حال حاضر سرمايه صندوق توسعه بخش کشاورزي شهرستان دامغان 620 ميليارد تومان است.

وي اضافه کرد: يکي از معضلات و مشکلات اصلي شهرستان دامغان کمبود آب است که اين موضوع در بخش‌هاي کشاورزي، آب شرب شهري و روستايي و صنعت وجود دارد و در بحث کمبود آب شرب روستايي به بحران تبديل شده است.

رئيس کميته برنامه‌ريزي شهرستان دامغان خاطرنشان کرد: براي ايجاد و راه‌اندازي منطقه ويژه اقتصادي در دامغان اين موضوع بايد به بخش خصوصي واگذار تا هرچه زودتر زمينه و زير ساخت‌هاي آن فراهم شود.

فرماندار شهرستان دامغان با بيان اينکه در 760 هکتار از اراضي شهرستان تحت اجراي کار عمليات آبخيزداري قرار گرفته است، تصريح کرد: تاکنون در سطح 120 هکتار از سطح اراضي شهرستان دامغان عمليات آبخيزداري انجام و مابقي نيز به دليل عدم اعتبارات متو قف شده است.

وي خاطرنشان کرد: اعتبارات ملي اداره منابع طبيعي و آبخيزداري شهرستان دامغان در سال 95 رقمي‌ معادل 16 ميليارد ريال است که براي اجراي طرح‌هاي بياباني و آبخيزداري اختصاص پيدا کرده است.

رئيس کميته برنامه‌ريزي شهرستان دامغان با اشاره به وجود طرح‌ها و پروژه‌هاي عمراني در سطح اين شهرستان افزود: پروژه استخر و اردوگاه دانش آموزي، استاديوم ورزشي 5 هزار نفري و مجتمع فرهنگي ورزشي بهزيستي از مهمترين پروژه‌هاي عمراني شهرستان دامغان است که بايد براي به سرانجام رسيدن آنها به بخش خصوصي واگذار شود.

وي اظهار داشت: براي ساماندهي رودخانه چشمه علي دامغان و ايجاد ديوار ساحلي نياز به جذب اعتبارات زيادي داريم که براي اجراي آن بايد از محل اعتبارات ملي و استاني استفاده شود.

فرماندار دامغان با اشاره به فرارسيدن ايام‌الله دهه فجر افزود: براي هرچه بهتر برگزار شدن برنامه‌هاي ايام‌الله دهه فجر در اين شهرستان 20 کميته فرعي تشکيل شده است.

وي گفت: دهه فجر از دستاوردهاي نظام مقدس جمهوري اسلامي‌ايران است و بايد برنامه‌هاي اين ايام پرشور و با حضور مسئولان و مردم برگزار شود.

در اين جلسه همچنين آقايان حسين حاجي بگلو، سيد‌حسن طبا‌طبايي، حسن کاتبي، امير‌حسين خادمي، ابوالفضل فتاح، محمود خوشنويسان و سعدالدين به ترتيب به عنوان معاون جديد سياسي امنيتي و اجتماعي، برنامه‌ريزي و عمراني فرماندار، مدير آموزش و پرورش، شبکه بهداشت و درمان، بيمارستان ولايت، آموزشکده کشاورزي اميرآباد و شرکت ملي پخش فرآوردهاي نفتي دامغان به حاظران معرفي و از خدمات و زحمات مديران قبلي تقدير به عمل آمد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان