تاریخ 1395/10/23 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
يادداشت
تفاوت و فرق‌هاي فاحش در بودجه هيات‌هاي ورزشي و پاسخگويي مديريت ورزش
   نويسنده : دادا رشيد

برنامه ورزش در سيماي مرکز استان در روز شنبه هفته جاري به هيات ورزش‌هاي روستايي و بازي‌هاي بومي و محلي اختصاص يافته بود.

نکته عجيبي در برنامه مطرح شد که نه تنها ذهن اهالي ورزش استان را به خود مشغول نمود، بلکه سيل تماس‌هاي مختلف را به روزنامه پيام روانه کرد.

جائي‌که مجري برنامه درباره بودجه اختصاص يافته از رئيس هيات ورزش‌هاي بومي، محلي شهرستان‌هاي گرمسار و ميامي سوال کرد، که در پاسخ رئيس هيات گرمسار گفت: در سال‌جاري مبلغي معادل پانصد ميليون ريال به اين هيات داده شده است و رئيس هيات ميامي عنوان کرد حتي يک ريال هم دريافتي نداشته است.

سخناني که با توجه به پخش زنده برنامه، به هيچ وجه قابل تکذيب نيست و توجيه بعد از آن هم ديگر فايده‌اي ندارد.

اتفاقا با خبر شديم، فرداي بعداز پخش اين برنامه برخي مسئولين به تکاپو افتاده و بابت سرپوش گذاشتن به اين مطلب، به رئيس هيات ميامي بابت بيان حقيقت ايراد گرفته‌اند و بر وي خرده گرفتند که چرا به بيان حقيقت پرداخته‌اي؟! زياد هم جاي تعجب نيست در جايي که دروغ و نمايش نهادينه شود، راست‌گويي و دفاع از حق، جرمي غيرقابل بخشش است.

اما حقيقتا معلوم نيست، چه هرج و مرجي در مديريت ورزش وجود دارد؟ و اين اتفاق سندي براي گفته برخي منتقدين مديريت ورزش استان است.

در اين موارد انتقادي به هيچ نماينده‌اي نيست، بلکه نماينده مذکور به بهترين نحو ممکن در پي جذب امکانات و بودجه براي مردم شهرستان خود است که توجه وي به ورزش جاي تقدير و تشکر دارد، اما فاجعه در جايي است که برخي براي چسبيدن به ميز عدالت را به مسلخ مصلحت مي‌برد، آيا اين عدالت است؟ شهرستان ميامي که بيشترين جمعيت روستايي را در استان دارد و به گفته همه از نظر امکانات در محروميت به سر مي‌برد، اينگونه مورد ظلم و جفا قرار گيرد؟ آنهم به خاطر برخي مسئولين که به ميز خود چنگ زدند که بلکه چند روزي بيشتر بمانند...

آيا اين‌گونه رفتارهاي پر از بي‌عدالتي، با اهداف و آرمان‌هاي نظام مقدس اسلامي و دولت تدبير و اميد در يک راستا قرار دارد؟

آيا متمايل شدن مدير يک اداره به سمت نماينده يک شهرستان باعث تضعيف نمايندگان ساير شهرستان‌ها در اذهان مردم حوزه انتخابيه شان نيست؟ آيا اين عملکرد در ذهن مردم ساير شهرستان‌ها بدبيني ايجاد نمي‌کند و باعث تفرقه و نفاق نمي‌شود؟ آيا قانون و ضابطه قرباني روابط و لابي‌گر نشده است؟

به هر حال مردم و اهالي ورزش به خوبي از تمام مسايل آگاه هستند و نمي‌توان اذهان عمومي را منحرف کرد.

نگران اين هم نيستيم که آقايان دوباره تلاش خود را براي بدست آوردن مدرک عليه منتقد چند برابر کنند و هر منتقدي را تهديد به رسوايي کنند.

لذا چنين مديريتي را به مسئولان عالي رتبه استان تبريک عرض مي‌نماييم و معني عدالت ورزي، عدالت‌محوري را دولت تدبير و اميد را هم متوجه شديم. و اين است حفظ ميز و صندلي به هر قيمتي! خدا عاقبت همه ما را ختم به خير کند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان