تاریخ 1395/10/23 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
كشف بيش از20 ميليارد ريال كالاي قاچاق در 9 ماهه سال 95 در شهرستان سرخه

سرخه- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

فرماندار و رئيس كميسيون برنامه ريزي، هماهنگي و نظارت برمبارزه با قاچاق كالا و ارز شهرستان سرخه با اشاره به مسئوليت تمامي دستگاه هاي اجرايي در جهت حمايت از كالا و توليدات داخلي گفت: هرچه در زمينه جلوگيري و مقابله با ورود كالاهاي قاچاق به كشور تلاش شود، به همان ميزان اقتصاد ملي رونق مي‌گيرد و شاهد توسعه منطقه خواهيم بود.

به گزارش روابط عمومي فرمانداري شهرستان سرخه، علي محمد مويدي زاده با اشاره به بيانات مقام معظم رهبري مدظله‌العالي و تاكيد معظم له بر اقتصاد مقاومتي، حمايت از اشتغال و توليد داخلي و مبارزه جدي با پديده شوم قاچاق كالا و ارز و برنامه هاي دولت در اين زمينه، خواستار اهتمام جدي تمامي دستگاه‌هاي عضو كميسيون براي مبارزه با قاچاق به عنوان يك وظيفه ملي شد و افزود: تاكنون تلاش‌هاي خوبي در شهرستان در اين خصوص انجام گرفته كه از جمله آنها مي‌توان به كشف بيش از 20 ميليارد ريال كالاي قاچاق توسط نيروي انتظامي شهرستان اشاره كرد.

فرماندار سرخه مهمترين اقدام دستگاه هاي عضو كميسيون برنامه‌ريزي، هماهنگي و نظارت برمبارزه با قاچاق كالا و ارز شهرستان را ناامن كردن فضا براي قاچاقچيان و عرضه‌كنندگان كالاي قاچاق عنوان نمود. مويدي‌زاده با اشاره به اجراي طرح پيشگيري و تشديد مقابله با قاچاق كالا در سطح عرضه گفت: در زمينه مبارزه با قاچاق، مردم بايد مراقب باشند، تا به منظور حمايت از توليدات داخلي جنس قاچاق را خريداري نكنند، اما از آنجا كه صنوف مختلف پيشتاز در امر مبارزه با قاچاق كالا هستند بايد مراقب باشند كه كالاهاي قاچاق را در مغازه به فروش نرسانند و همه فروشندگان و عرضه‌كنندگان بايد به پديده قاچاق حساس بوده و بر عدم خريد كالاي قاچاق توجه ويژه داشته باشند.

مويدي زاده از دستگاه هاي ناظر خواست تا ضمن حفظ آرامش بازار با افزايش گشت‌هاي مشترك بازرسي از اصناف از عرضه كالاهاي قاچاق جلوگيري نمايند.

وي همچنين افزود: در خصوص مبارزه با قاچاق كالا طرح هاي مختلفي در سطح اين شهرستان تهيه و اجرايي شده كه در نهايت شاهد افزايش 441 درصدي كشف كالاي قاچاق نسبت به مدت مشابه سال گذشته بوده‌ايم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان