تاریخ 1395/10/23 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
فرماندار گرمسار:
آمادگي کامل دستگاه‌هاي ذي‌ربط براي پيشگيري از شيوع بيماري‌هاي طيور

گرمسار- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

به منظور بررسي وضعيت بيماري آنفولانزاري مرغي و طيور و پرندگان در سطح شهرستان گرمسار جلسه‌اي با حضور دكتر طاهري فرماندار و اعضاي مرتبط در سالن شهيد صبوري فرمانداري برگزار گرديد.

دراين جلسه دكتر طاهري فرماندار شهرستان گرمسار ضمن قدرداني از گزارش رئيس شبكه دامپزشكي گرمسار، بيان داشت: با تمهيدات صورت گرفته، ايجاد قرنطينه، گشت‌هاي سيار و متمركز، بازرسي از واحدهاي توليدي مرتبط با همكاري و حمايت دستگاه‌هاي ذي‌ربط و نيروهاي انتظامي خوشبختانه اين بيماري در سطح شهرستان گرمسار ديده نشده است.فرماندار با تاكيد بر اينكه تدابير لازم اتخاذ شده در مسير مهار و عدم گسترش اين بيماري در منطقه گرمسار كارساز بوده است، تصريح كرد: با توجه به اينكه از لحاظ جغرافيايي در شرايط خاصي قرار داريم و از شهرهاي اطراف همچون قم، پاكدشت، دماوند و... ممكن است توليدات مرغ و تخم‌مرغ ورود به اين شهرستان دچار آلودگي باشد، خواستار تمركز گشت‌هاي ويژه قرنطينه و بررسي كليه امورات مرتبط شد.ايشان ادامه داد: امنيت غذايي كشور و شهرستان بسيار حائز اهميت است و دقيقا مرتبط با امنيت اجتماعي، سياسي و اقتصادي مردم مي‌باشد. لذا وظيفه بسيار خطيري بر عهده تمامي دستگاه‌هاي اجرايي به‌طور خاص، شبكه دامپزشكي، جهاد كشاورزي، محيط‌زيست و نيروهاي نظامي و انتظامي مي‌باشد.

وي افزود: رعايت نكات بهداشتي براي پيشگيري از اهميت بسزايي برخوردار است. لذا براي دستگاه‌هاي ذي‌ربط بر اساس شرح وظايفشان تصميماتي از جمله تاكيد بر رعايت نكات بهداشتي اتخاذ و ابلاغ شد.

وي ادامه داد: رعايت نكات بهداشتي به ويژه براي كودكان و افراد مسن به طور جدي مورد تاكيد قرار گرفته است؛ چرا كه اين گروه‌ها بيشتر در معرض مبتلا به اين بيماري هستند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان