تاریخ 1395/10/23 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
يادداشت
«مشق روز» - شماره 157
   نويسنده : سيدرضا اکرمي

1- يکي از بلاهاي موجود در کشور ما که به خدا افراد را گيج کرده و يا به سرگيجه رسانده و حيران و سرگردان نموده است، موضوع آمار است. اخيرا در تلويزيون شنيدم که فردي درباره زائران حرم حضرت رضا عليه‌السلام مي‌گويد سالي 30 ميليون نفر وارد مشهد مي‌شوند. مسئولي در جلسه مي‌گويد، سالي 25 ميليون که 5/1 ميليون خارجي مي‌باشند و در سال 1404 چهل ميليون نفر به مشهد مي‌آيند که 20 درصد خارجي مي‌باشند. مي‌گويند در گذشته 95 درصد به فردوسي مي‌رفتند و حال حداقل مي‌روند و دست خالي برمي‌گردند. اين مطالب در خبرگزاري رضوي و تلويزيون آمده، که هرگز واقعيت ندارد و الکي خوش هستيم. برادرها و خواهرها بياييم با خود و خداي خود عهد کنيم که در همه چيز راست حرف بزنيم نه تخميني و آرماني، وگرنه واژه «احتمالي، ان‌شاءالله، آرزو داريم» را در آرمان خود بياوريم.

2- بيش از چند روز از سالگرد 9 دي و موضوع محکوم کردن سالگرد فتنه 88 مي‌گذرد و تحليل موضوع ادامه داشته، ولي افراط و تفريط در اين تحليل ادامه دارد. بعضي‌ها مي‌گويند 10 تا 15 سال قبل موضوع فتنه را مي‌خواستند به وجود آورند و از آن زمان مي‌خواستند نظام جمهوري اسلامي را براندازي نمايند، مي‌پرسيم چرا وزارت اطلاعات و وزارت کشور و شوراي نگهبان برخي از افراد داوطلب را تاييد کردند، بهتر بود اين افراد را تاييد نمي‌کردند تا در سايه انتخاب شدن به هدف پليد خود برسند. سخن ديگر اين است چرا بر روي برخي افراد تمرکز مي‌کنيد و افراد ديگري چون به کارنامه احمدي‌نژاد در دوره نهم و دهم سري نمي‌زنيد که ناخواسته به رقابتي شديد در 88 برسيم. واقعا سخنراني آقاي احمدي‌نژاد پس از راي آوردن در دوره دهم در ميدان ولي‌عصر و سالروز ولادت حضرت زهرا عليه‌السلام، در اردوکشي در برخي خيابان‌هاي تهران تاثير منفي نداشت؟ آيا مناظره بين آقاي احمدي‌نژاد و آقاي موسوي و تهمت به آيت‌الله هاشمي و ناطق نوري زمينه‌ساز دعوا و تنازع نبود؟ برخي از اراذل و اوباش بودند که در اين دامن زدن به فتنه و کارهاي تخريبي نقش داشتند.

3- سي بار واژه «فتنه» در قرآن مجيد آمده، در سوره مکي و مدني اين واژه را داريم و ابعاد گوناگون آن ارزيابي شده و مي‌خوانيم که در زمان رسول‌اکرم(ص) برخي با مسجدسازي، مي‌خواستند «فتنه» را به وجود آورند. که خداوند توسط فرشته وحي، رسول خدا را مطلع کرد، آنان مي‌خواستند مسجد ضرار را به وجود آورند که به دستور خداوند و توسط رسول اکرم(ص) خراب شد و به زباله‌دان تبديل گشت. « لقد ابتغوا الفتنه من قبل و قلبوا لک الامور حتي جاءالحق و ظهر امرالله و هم کارهون ، سوره توبه، آيه 48» بايد در هر زمان فتنه‌شناس بود و پيش‌گيري کرد و در صورت وقوع کار قانوني و شرعي و اخلاقي و سياسي نمود.

4- شبکه خبر گزارش داد، آمريکا 7 هزار بمب اتمي دارد و مي‌خواهند امکان توسعه به وجود آورند. در حالي که صدام را به بهانه داشتن بمب اتمي از بين بردند و بعد معلوم شد که اصل آن دروغ است. در مورد برجام مربوط به ايران نيز علي‌الدوام اسرائيل و شوراي امنيت و آمريکا، تهديد مي‌کردند، گزينه جنگ روي ميز است، ايران با مذاکره، اين تهدي و ايران‌هراسي را برطرف نمود و بعد هم معلوم شد که اصل موضوع دروغ است و رهبر معظم انقلاب اعلام فرموده و فتوا دادند که ساخت و استفاده از اتم و سلاح کشتار جمعي را حرام است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان