تاریخ 1395/09/22 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
در ديدار رييس تحالف ملي شيعيان عراق و اعضاي اصلي ائتلاف؛
رهبر معظم انقلاب:هيچ گاه نبايد به آمريکايي‌ها اعتماد کرد و فريب لبخند آنها را خورد

رهبر معظم انقلاب اسلامي تاکيد کردند: آمريکايي ها همواره با اقتدار کشورهاي اسلامي از جمله عراق مخالف هستند و هيچ گاه نبايد فريب ظاهرسازي ها و لبخندهاي آنها را خورد.

به گزارش ايرنا از پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري، حضرت آيت الله خامنه‌اي صبح ديروز (يکشنبه) در ديدار حجت الاسلام عمار حکيم رييس تحالف ملي شيعيان عراق و اعضاي اصلي اين ائتلاف، ضمن ابراز خرسندي از شکل‌گيري ائتلاف در ميان گروه هاي شيعه عراق آن را حادثه‌اي مهم خواندند و بر لزوم حفظ و تقويت پايه‌هاي اين وحدت و نگاه پدرانه و آغوش باز به همه جريان ها و اقوام و مذاهب مختلف عراق تأکيد کردند.

ايشان با تبريک ايام ولادت پيامبر اسلام (ص) و حضرت امام صادق (ع) و همچنين پيروزي هاي موصل، وظيفه رييس و اعضاي اصلي و همه جريان هاي داخل تحالف ملي شيعيان عراق را بسيار سنگين و هرگونه تصميم و عملکرد آنها را تأثيرگذار بر «عراق، منطقه و اسلام» دانستند و افزودند: رسيدن به اهداف ارزشمند تحالف ملي، فقط با حفظ انسجام و وحدت امکان پذير است و بايد براي استمرار اين موضوع، مراقبت شود.

حضرت آيت الله خامنه اي يکي از وظايف مهم تحالف ملي را حمايت از دولتهاي مستقر در عراق برشمردند و ضمن ابراز خرسندي از اقدامات دولت آقاي عبادي بويژه همراهي با حشدالشعبي، تأکيد کردند: حشدالشعبي يا همان نيروهاي مردمي يک ثروت عظيم و ذخيره بزرگ براي امروز و فرداي عراق است که بايد حمايت و تقويت شود.

ايشان موضوع علم و تحقيق را براي پيشرفت و اقتدار عراق بسيار مهم ارزيابي کردند و گفتند: تقويت دانشگاه ها و استحکام بخشيدن به پايه هاي علم و تحقيق در عراق حتماً بايد مورد توجه جدي قرار گيرد، بخصوص آنکه آمريکايي ها و ديگر دشمنان ملت عراق، بسياري از دانشمندان اين کشور را به قتل رسانده اند.

رهبر معظم انقلاب اسلامي يک توصيه مهم ديگرهم به ائتلاف شيعيان عراق داشتند، «به آمريکايي ها اصلاً اعتماد نکنيد».

حضرت آيت الله خامنه اي در همين خصوص افزودند: آمريکايي ها همواره با اقتدار کشورهاي اسلامي از جمله عراق مخالفند و هيچگاه نبايد فريب ظاهرسازي ها و لبخندهاي آنها را خورد.

ايشان با تأکيد بر اين که توصيه هميشگي انقلاب اسلامي به ما، اعتماد نکردن به آمريکا بوده است، خاطرنشان کردند: ما در جمهوري اسلامي ايران، هرگاه اين توصيه را رعايت کرديم سود برديم و هرگاه به فراموشي سپرديم، ضرر کرديم.

رهبر انقلاب اسلامي درخصوص موضوع عدم اعتماد به آمريکا، به اين نکته هم اشاره کردند که آنها برخلاف ادعاهاي ظاهري به هيچ وجه به دنبال ريشه کن شدن تروريست هاي تکفيري نيستند و تلاش دارند تا بخشي از اين تروريست ها را براي مقاصد آينده خود، حفظ کنند.

حضرت آيت الله خامنه اي افزودند: اکنون در موصل و همچنين در سوريه، آمريکايي ها، تمايلي به شکست کامل تروريست هاي تکفيري ندارند.

ايشان با اشاره به فروش نفت عراق بوسيله داعش گفتند: در آن مقطع آمريکايي ها صرفاً نظاره گر حرکت ستوني نفتکش ها بودند و آنها را هدف قرار نمي دادند، بنابراين نبايد به امريکاييها اعتماد کرد.

رهبر انقلاب اسلامي آينده عراق را بسيار روشن تر و بهتر از شرايط امروز دانستند و تأکيد کردند: پيشرفت عراق به نفع جمهوري اسلامي ايران است و هماهنگي بيش از پيش دو کشور نيز به نفع دو طرف است.

حضرت آيت الله خامنه اي در بخش پاياني سخنان خود ضمن تشکر از آحاد مردم و مسئولان عراقي به دليل پذيرايي و ميهمان نوازي از زائران اربعين، پياده روي اربعين را پديده اي عظيم و بي نظير خواندند.

در ابتداي اين ديدار حجت الاسلام حکيم رييس ائتلاف شيعيان عراق ضمن قدرداني از رهنمودهاي رهبر معظم انقلاب اسلامي و حمايت هاي جمهوري اسلامي ايران، گزارشي از روند شکل گيري ائتلاف ملي و اقدامات انجام شده بيان کرد

وي با تبريک پيروزي هاي اخير در عراق، سوريه و يمن گفت: يکي از نتايج مهم ائتلاف ملي شيعيان در عراق، تصويب قانون حشدالشعبي بود که علاوه بر رأي مثبت نمايندگان تحالف ملي، ائتلاف شيعيان توانست، نظر تعداد زيادي از نمايندگان جريانها و گروههاي ديگر را نيز با خود همراه کند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان