تاریخ 1395/08/02 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
رئيسان جمهوري سريلانکا،اندونزي، فنلاند و بوسني در راه تهران

رئيس جمهوري ونزوئلا در حالي امروز وارد تهران شد که قرار است رئيسان جمهوري چهار کشور سريلانکا ، اندونزي، فنلاند و بوسني وهرزگوين پاييز و زمستان امسال به ايران سفر کنند.

به گزارش خبرنگار سياسي ايرنا، «ماي تري پالا سيريسنا» رئيس جمهوري سريلانکا در آذرماه به تهران سفر خواهد کرد.

حجت الاسلام و المسلمين حسن روحاني در جريان سفر ماه گذشته خود به جنوب شرق آسيا، در حاشيه دومين اجلاس سران مجمع گفت وگو و همکاري آسيا (ACD) در بانکوک زماني که با همتاي سريلانکايي خود ديدار کرد، ديدگاه هاي 2 کشور را در بسياري از مسايل منطقه اي و بين المللي مشابه توصيف کرد.

روحاني در آن ديدار اظهار داشت:«پس از توافق هسته اي و برداشته شدن تحريم ها، فرصت هاي خوبي براي ارتقاي روابط به ويژه در حوزه اقتصادي به وجود آمده است.»

سفر ماي تري پالا سيريسنا به تهران در شرايطي است که رئيس جمهوري سريلانکا آذرماه سال 1386 به ايران سفر کرده بود.

سفر رئيس جمهوري اندونزي تهران

حسن روحاني همچنين از «جوکو ويدودو» رئيس جمهوري اندونزي نيز دعوت کرده است به تهران سفر کند و طبق برنامه ريزي هاي انجام شده قرار است ويدودو در بهمن ماه سال جاري به تهران بيايد.

اين در شرايطي است که رئيس جمهوري ارديبهشت ماه سال 94 در سفري دو روزه به جاکارتا در مراسم شصتمين سالگرد تاسيس کنفرانس کشورهاي آسيا-آفريقا شرکت کرده بود.

سفر دو رئيس جمهوري اروپايي به تهران در آبان ماه

همچنين بر اساس برنامه هاي از قبل اعلام شده قرار است و بنا به دعوت رئيس جمهوري کشورمان، «باقر عزت بگوويچ» رئيس جمهوري بوسني و هرزگوين و «سائولي نينيسته» رئيس جمهوري فنلاند نيز در سفرهاي جداگانه دراوايل آبان ماه راهي تهران شوند.

ديدار و گفت وگو با مقامات عالي رتبه ايران، مباحث دوجانبه، پيگيري توافقات کميسيون هاي مشترک اقتصادي و تجاري، رايزني درباره مسائل منطقه يي و بين المللي در اولويت اهداف و برنامه هاي سفر رئيسان جمهوري فنلاند و بوسني و هرزگوين به تهران قرار دارد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان