تاریخ 1395/07/26 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
سرپرست معاونت فرهنگي اداره کل اوقاف سمنان:
برپايي غرفه مشاوره وقف در آستان امامزادگان و بقاع متبرکه استان سمنان

سرويس خبر

سرپرست معاونت فرهنگي و اجتماعي اداره کل اوقاف و امور خيريه استان سمنان از برپايي غرفه مشاوره وقف در آستان امامزادگان و بقاع متبرکه اين استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل اوقاف و امور خيريه استان سمنان، حجت‌الاسلام‌ روح‌الله سليماني‌فرد با اشاره به اجراي سوگواره بصيرت عاشورايي ويژه ماه‌هاي محرم‌الحرام و صفرالمظفر در استان سمنان اظهار داشت: موقوفات منطبق با نيات عزاداري حضرت سيدالشهدا(ع) بايد به سمت برنامه‌هاي امامزادگان و بقاع متبرکه سوق داده شود.

وي تصريح کرد: نسبت به دعوت و حضور فعال دانشجويان دانشگاه علوم و معارف قرآن کريم و ساير دانشگاه‌ها براي اجراي مطلوب‌تر برنامه‌ها در ايام محرم و صفر، در امامزادگان و بقاع متبرکه اقدام لازم انجام شده است.

سرپرست معاونت فرهنگي و اجتماعي اداره کل اوقاف و امور خيريه استان سمنان گفت: ضمن پرهيز از پرداختن به مسائل خرافي در برنامه‌ها، تأکيد شده است تا از توزيع کتب، بروشور و... که به ايجاد تفرقه در بين مسلمانان دامن مي‌زند؛ جلوگيري شود.

سليماني‌فرد افزود: همه برنامه‌ها و مراسم بايد در راستاي ايجاد بصيرت عاشورايي انجام گيرد و فقط صرف مداحي و سينه‌زني نبوده و حتماً در تمام مراسم از وجود سخنرانان زبده با خط فکري معتقد به نظام و ولايت‌فقيه جهت ارائه مطالب ازجمله تبيين نقش قيام امام حسين(ع) در جامعه، سيره عملي آن حضرت در مواجهه با فتنه‌ها، ايجاد بصيرت و... بهره گرفته مي‌شود.

وي تصريح کرد: نسبت به برپايي غرفه مشاوره وقف در کنار ايستگاه‌هاي «همه واقف باشيم» با حضور کارشناسان متخصص و آشنا به مسائل وقف در امامزادگان و بقاع متبرکه شاخص انجام پذيرفته است.

سرپرست معاونت فرهنگي و اجتماعي اداره کل اوقاف و امور خيريه استان سمنان افزود: ضمن حضور مستمر و فعال مبلغين خوش‌بيان و مطلع به موضوعات وقف در ايستگاه‌هاي همه واقف باشيم، نسبت به راهنمايي و مشارکت عموم مردم به ايجاد وقف‌هاي عاشورايي اعم از ترويج فرهنگ عاشورا و.. تلاشي جدي صورت مي‌پذيرد.

سليماني‌فرد افزود: نسبت به راه‌اندازي ايستگاه‌هاي همه واقف باشيم در امامزادگان و بقاع متبرکه شاخص و حضور مبلغين در ايستگاه‌ها اقدام شده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان