تاریخ 1390/11/26 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
برگزاري نخستين يادواره شهداي هنرمند شاهرود

سمنان-روزنامه پيام استان سمنان
به همت کانون بسيج هنرمندان شاهرود اولين يادواره شهداي هنرمند اين شهرستان با حضور مديرکل فرهنگ و ارشاد استان و معاون هماهنگ کننده سپاه قائم آل محمد(عج) استان در تالار بهمن اداره ارشاد اسلامي شاهرود برگزار شد. به گزارش باشگاه خبرنگاران بسيج شاهرود، در اين مراسم محمدرضا سوقندي مديرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي استان سمنان در سخناني گفت: به گفته امام راحل شهادت، هنرمردان خداست و چه هنري بالاتر از شهادت و اگر هنرمندان شهادت را برگزيدند،  مي شود نور علي نور، بنابراين هنرمندان شهيد با اين کار بزرگترين الگو براي تمام هنرمندان جهان هستند. وي در ادامه سخنان خود گفت: ما در سي و سومين سال پيروزي انقلاب اسلامي بايستي با بهره گيري از مکتب پيامبراکرم(ص) و امام صادق عليه السلام و مکتب انقلاب اسلامي که نشات گرفته از اين مکتب هاست به هنر ماندگار، ادبيات ماندگار و به فرهنگ ماندگار بينديشيم.
سوقندي در پايان سخنان خود گفت: هدف از برگزاري اين يادواره گراميداشت هنر و مردان متعهد اين هنر است چراکه شهادت بالاترين هنر آنها بود و به ما آموختند که انتهاي هر هنر و جلوه گري هنراسلامي شهادت است، لذا بايد با الگوبرداري از اين عزيزان در راه تحقق آرمان هاي آنان قدم برداشت.
در ابتداي اين مراسم حسن يزداني رياست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شاهرود در سخناني با خير مقدم به شرکت کنندگان در يادواره با اشاره به هنر و هنرمند گفت: شهدا بزرگترين هنرمندان کشور ما و جهان هستند چرا که با هنر شهادت خود خون تازه اي و اثرماندگاري در انقلاب اسلامي ثبت کردند و اکنون بعد از سي و سه سال آثار اين هنر آنها در بيداري کشورهاي اسلامي نمايان شده است. در اين مراسم سيدمهدي روانفر و نورالله عجم نوروزي از شاعران بسيجي به شعرخواني در وصف پيامبر و شهدا پرداختند و در ادامه مداح اهل بيت اکبر نظري به مولودي خواني در وصف پيامبر و امام صادق پرداختند.
در پايان عباس اعتماد مسئول کانون بسيج هنرمندان شاهرود گزارشي از برگزاري اولين يادواره شهداي هنرمند شاهرود ارائه نمود.
لازم به ذکر است از هنرمندان شهيد شاهرود مي توان به بهروز مشتاقي، سيدتقي حسيني، ده نمکي و کلهر اشاره نمود.

 


نسخه چاپي ارسال به دوستان