تاریخ 1390/11/26 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
با همکاري فني و حرفه اي و کانون هاي عالي کارگري
دوره هاي نيازسنجي آموزشي در کشور برگزار مي شود

طي توافق به عمل آمده، بين سازمان فني و حرفه اي کشور و کانون هاي عالي کارگري سراسر کشور آموزش ديکم (نيازسنجي آموزشي) در اولويت اول قرار دارد که به زودي با همکاري تشکل هاي صنفي کارگري در سازمان آموزش فني و حرفه اي کشور به صورت گسترده در کل کشور آغاز مي شود. 
به گزارش ايسنا، سيد هادي ساداتي  عضو هيات مديره کانون عالي انجمن هاي کارگري کل کشور  در مراسم برنامه کارگروه مشترک آموزش کارگران کشوري با بيان اين که کانون هاي کارگري مي خواهند در کنار سازمان فني و حرفه اي کشور به بحث نيازمندي در ميان حرفه هاي مختلف بپردازد، گفت: از جمله اقدامات کانون هاي کارگري در راستاي نياز مندي آموزش ها و معضلات آن، ارائه  نظر مشورتي در تدوين برنامه هاي آموزشي، استاندارد ها، جزوات، نحوه  برگزاري آزمون ها، معرفي مربيان به مراکز آموزشي، برنامه ريزي در جهت حضور کارگران در المپياد ها و همايش هاي علمي و فرهنگي، فن آوري داخلي و بين المللي براي کارگران کشور، ترويج و انتشار نتايج مطالعات پژوهش ها و فعاليت هاي انجمن در قالب مطبوعات مطابق با ضوابط و مقررات کشور است. 
ساداتي درباره دلايل نيازمندي آموزش ها در کشور تصريح کرد: امروزه نحوه  آموزش به کارگران توسط سازمان فني و حرفه اي به صورت سنتي است و نمايندگان کارگري در کانون هاي عالي نيز مي خواهند نياز هاي کارگري را در راستاي ارائه  آموزش به مسوولين منتقل کنند. وي گفت: آموزش ها در بخش ساختمان اصولي و صحيح نيست، به طور مثال کارگران فصلي در کشور به هيچ عنوان توسط شهرداري ها ساماندهي نمي شود. وي با تاکيد بر اين که اين کارگران بايد توسط انجمن هاي کارگري در سراسر کشور ساماندهي شود، اظهار کرد: حتي در بحث آزموني که از کارگران در سازمان فني و حرفه اي گرفته مي شود، هيچ  کدام براساس تجربه  کاري آنها نيست، بلکه اين آزمون ها براساس يکسري اصطلاحات مهندسي است نه کارگري.

 


نسخه چاپي ارسال به دوستان