تاریخ 1390/11/26 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
صالحي خبر داد:
استخدام 1200 نفر در وزارت خارجه

وزير امور خارجه کشورمان خبر از استخدام 1200 نفر در وزارت خارجه داد. 
به گزارش ايسنا، علي اکبر صالحي وزير امور خارجه کشورمان در نشست سراسري سازمان فراگير مشاوران رييس جمهور خبر داد که وزارت امور خارجه به زودي از طريق يک آزمون متمرکز 1200 نفر را به استخدام در خواهد آورد. 
وي در سخنان خود گفت: دستگاه ديپلماسي کشور از حضور جوانان ولايي و ارزشي و واجد تحصيلات عاليه بهره مند است و مفتخر است که بيشترين جوانان متعهد را در ساختار خود دارد. 
صالحي نقش جوانان در انقلاب اسلامي و در طول دوران حيات نظام جمهوري اسلامي را بسيار مهم ارزيابي کرد و گفت: اين جوانان بودند که در اداره جنگ، جهاد سازندگي و علمي کشور نقش بسيار مهمي ايفا کردند و در برافراشتن علم مبارزه با استکبار نيز اثرگذار بودند. صداي بلند نظام ما در سياست خارجي به همت ملت و بصيرت و تحرک جوانان ما متکي است و عمق استراتژيک ما در بصيرت جوانان ما نهفته است. 
وزير امور خارجه کشورمان تصريح کرد: در دولت نهم و دهم مسوولان اهتمام ويژه اي بر حضور جوانان داشتند و همين مساله باعث شد که مشاوران جوان رييس جمهور تشکيل شود و سازمان بيابد.
وي در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به حوادث منطقه گفت: بدون شک حوادث منطقه مرهون انقلاب اسلامي است. انقلاب ما احياگر دين بود و غبارها و زنگارها را از چهره دين زدود و آن را دوباره به عنوان عامل محرک در جامعه نشان داد و همين مساله نشانگر تاثير انقلاب اسلامي بر حوادث منطقه است.  صالحي نفوذ انقلاب اسلامي در مردم کشورهاي منطقه را بسيار بالا دانست و گفت: من پيشنهاد دادم که تعدادي از دانشجويان خود را به کشورهاي مختلف به خصوص کشورهاي آفريقايي در تابستان بفرستيم تا آنها تجربيات و علوم خود را در اختيار مردم بومي آنجا قرار دهند و از نزديک با وضعيت آنها آشنا شوند و قدر نعمت خود را بيشتر بدانند. ما با تمام فشارها، مشکلات و تحريم ها، در عرصه هاي بين المللي توانسته ايم به عنوان يک کشور قدرتمند ظاهر شويم. اينکه در رسانه هاي آنها هر روز خبري از ايران منتشر مي شود و در ملاقات هاي مقامات آنها مبحث ايران به عنوان يکي از اولويت ها قرار دارد نشان از جايگاه ايران در عرصه بين المللي دارد. 
وزير امور خارجه کشورمان تصريح کرد: ايران امروز به عنوان يک الگو در جهان اسلام مورد توجه است و وقتي ما به عنوان مقامات ايران با مردم برخي کشورها صحبت مي کنيم، اين مساله به خوبي مشاهده مي شود. از نظر پيشرفت هاي علمي ما جزو معدود کشورهايي هستيم که سه بار متوالي توانستيم به صورت موفقيت آميز ماهواره خود را به هوا پرتاب کنيم. من يقين دارم که آينده ما روشن و تانباک است و در راهي هستيم که نهايتش عزت و سرافرازي است. 


نسخه چاپي ارسال به دوستان