تاریخ 1395/06/18 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
عادل آذر در نشست ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي استان سمنان:
وظيفه ديوان محاسبات حفاظت از بيت المال کشور است

سمنان - رئيس ديوان محاسبات کشور با بيان اينکه وظيفه ديوان محاسبات حفاظت از بيت المال کشور است، گفت: اين نهاد نظارتي باتوجه به منويات مقام معظم رهبري درراه حراست از دارايي ايران اسلامي مي کوشد.

به گزارش مهر، عادل آذر ظهر چهارشنبه در نشست ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي استان سمنان به ميزباني سالن همايش هاي اداره کل ديوان محاسبات سمنان، با بيان اينکه حراست از بيت المال وظيفه ذاتي و ماهيتي ديوان محاسبات است، ابرازداشت: بيت المال تنها دارايي هاي فيزيکي نيست بلکه سرمايه انساني را نيز در کشور بايد حفظ وحمايت کرد لذا ديوان محاسبات در اين راه تمام تلاش خود را به کار خواهد بست.

وي افزود: ديوان محاسبات بر حسب وظيفه ذاتي خود، نظارت هاي مستمر مالي و غيرمالي خود را از تمام نهادها به صورت پيشگيرانه، هدايتگرانه و مقتدرانه انجام خواهد داد تا همه دستگاه ها و افراد بر طبق قانون اساسي جمهوري اسلامي ايران عمل کنند و در نهايت ايران اسلامي سرافراز تر از هميشه به داشته هاي خود ببالد.

ديوان محاسبات به دنبال اجراي قانون است

رئيس ديوان محاسبات کشور با بيان اينکه متاسفانه به دليل عدم آگاهي برخي مديران، دستگاه هاي نظارتي را مراکزي براي مچ گيري مي دانند، گفت: مديران بايد بدانند که ديوان محاسبات براي رعايت قانون ايجاد شده است و نبايد اين قبيل نظارت ها را مزاحمت براي کار قلمداد کرد البته از سوي ديگر نيز دستگاه هاي نظارتي نبايد موجب هراس و محافظه کار شدن مديران شوند تا اين اعتماد متقابل شکل بگيرد.

آذر با بيان اينکه ديوان محاسبات با متخلفان حوزه اقتصادي و اداري برخورد شفاف و بدون مماشات را در دستور کار دارد، ابراز داشت: اين نهاد نظارتي به دنبال اجراي صحيح قانون است و در اين راه از هيچ کوششي دريغ نخواهد کرد.

وي افزود: اطلاع از وجود ريشه هاي فسار قطعا مي تواند به برچيدن آن از طريق نهاد هاي نظارتي مانند ديوان محجاسبات کمک شاياني کند لذا بايد گفت، افشاي اطلاعاتي بوسيله مديران دستگاه هاي اجرايي مهم ترين کمکي است که آن ها مي توانند انجام دهند.

رهبري نقشه راه کشور را ترسيم کردند

رئيس ديوان محاسبات کشور همچنين گفت: مقام مظعم رهبري در ابتداي سال، نقشه راه تمام ايام و روزهاي سال 95 را براي همگان به روشني ترسيم کردند که از ميان سخنان معظم له مي توان مقصد، مبداء، طريق و ابزار را براي توسعه وآباداني کشور استخراج کرد لذا بايد گفت، ايجاد اين هندسه جديد در کشور نيازمند حمايت و هدايت همه ارگان هاي دولتي و خصوصي کشور است.

آذرگفت: ايران همواره به دنبال جهش و پيشرفت بوده است اما با روش اقتصادي گذشته و از برنامه نخست تا کنون، کشور به مقاصد خود دست نيافت و از اين رو تغيير روش اقتصادي، مورد بيان مقام معظم رهبري در کشور يکي از ضروريات است که با عنايت به آن مي توان به تحقق شعار سال مورد تاکيد معظم له دست يافت.

وي افزود: اقتصاد مقاومتي درست همان نکته اي است که امروز در تغيير روش اقتصادي کشور به آن نياز مند هستيم چرا که اين شيوه اداره کشور، درون زا، برون گرا، توليد محور، اشتغال زا، توسعه محور و ملي است و اگر ايران بخواهد رو پاي خود بايستد و هم با کشورهاي ديگر دنيا تبادل داشته باشد مي بايست به اين مقوله عنايت ويژه اي داشته باشيم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان