تاریخ 1395/06/13 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
با حضور پرشور مردم يادواره شهداي مدافع حرم در مهديشهر برگزار شد

مهديشهر- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

نخستين يادواره شهداي مدافع در شهرستان مهديشهر با حضور حجت‌الاسلام دانشمند و عموم مردم برگزار شد.

نخستين يادواره شهداي مدافع حرم در شهرستان مهديشهر و هفتمين يادواره شهداي منطقه طالب‌آباد اين شهرستان با گراميداشت ياد و خاطره شهداي مدافع حرم شهرستان مهديشهر و استان سمنان برگزار شد.

يادواره شهداي مدافع حرم در مهديشهر و هفتمين يادواره شهداي منطقه طالب‌آباد مهديشهر با حضور حجت‌الاسلام‌ مهدي دانشمند به‌عنوان سخنران يادواره شهدا برگزار شد.

سرهنگ جانباز حسن حمزه، از يادگاران هشت سال دفاع مقدس و پدر شهيد مدافع حرم محمدحسين حمزه در نخستين يادواره شهداي مدافع در شهرستان مهديشهر به بيان خاطراتي از شهداي مدافع حرم پرداخت.

اولين يادواره شهداي مدافع حرم در شهرستان مهديشهر با حضور گسترده خانواده معظم شهدا و ايثارگران، طلاب و روحانيون، اصناف، مديران، عشاير، بسيجيان، ورزشکاران و قشرهاي مختلف اين شهرستان برگزار شد. حجت‌الاسلام‌ مهدي دانشمند در اين يادواره شهدا بر اهميت زنده نگه‌داشتن ياد و خاطره شهيدان تأکيد کرد.

اين خطيب کشوري تصريح کرد: انتقال فرهنگ ناب ايثار و شهادت به نسل نوجوانان و جوانان اهميت بسياري دارد و همه در راستاي فرهنگ‌سازي اين مسأله وظيفه‌ دارند. دانشمند با بيان اينکه شهدا دنبال مطرح کردن خود براي آحاد جامعه نبودند، گفت: برخي در جامعه به‌صورت زباني از رهبري پيروي مي‌کنند، ولي در عمل رفتارهاي ديگري دارند.

حجت‌الاسلام‌ مهدي دانشمند اظهار داشت: اگر بخواهم در مورد مقام شهيد و شهادت صحبت کنيم، به بيش از 10 جلسه ادامه مي‌يابد، اما مهم‌ترين نکته تعيين تکليف امروز ما در جامعه استوي افزود: بايد تکليف خود را در جامعه بشناسيم وگرنه مصداق افرادي خواهيم شد که در روز قيامت فکر مي‌کنند جزو بهترين‌ها هستند، اما شهدا آنان را به‌واسطه اعمالشان تحويلي نمي‌گيرند. دانشمند گفت: براي مقام شهيد و شهادت همين بس که حضرت علي(ع) بااين‌همه درجات و فضائل و مناقب در محراب شهادت فرمود «علي(ع) اکنون رستگار شد».

وي خاطرنشان کرد: امروز اگر کسي توهين به شهيد و يا خانواده شهيد کند و يا به خون شهدا کم‌محلي و يا ظلم کند و شهدا را مانند آحاد جامعه بداند، روز قيامت حسابش با اميرالمؤمنين(ع) است.

دانشمند اظهار کرد: با شهدا رفاقت و دوستي داشته باشيم و اگر با آنان رفاقت داشته باشيم، بسياري از مشکلات زندگي ما حل خواهد شد. وي با اشاره به وظايف آحاد جامعه در قبال شهيدان گفت: نخستين وظيفه ما نسبت به شهيدان شناخت آنها است، شهيدان به خداوند و اهل‌بيت(ع) متصل هستند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان