تاریخ 1395/06/13 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
بانک جامع اطلاعات فعالان صنعت چاپ کشور در حال راه‌اندازي است

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

مديرکل امور استان‌هاي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي، گفت: بانک جامع اطلاعات فعالان صنعت چاپ کشور با جمع‌آوري اطلاعات فعالان اين حوزه در استان‌هاي مختلف در حال راه‌اندازي است.

محمد‌مهدي احمدي در حاشيه گردهمايي فعالان عرصه صنعت چاپ استان سمنان در فرهنگسراي کومش اين شهر، در گفت و گو با خبرنگار ايرنا، با اشاره به راه‌اندازي آزمايشي اين بانک اطلاعاتي در استان البرز، گفت: ايجاد بانک اطلاعاتي فعالان عرصه چاپ در استان البرز مورد استقبال قرار گرفت و هم اکنون مقدمات راه‌اندازي آن در ساير استان‌ها نيز آغاز شده است.

احمدي با بيان اينکه استان‌هايي که فعاليت و واحد‌هاي بيشتري در حوزه چاپ وجود دارند، در اولويت راه‌اندازي اين بانک جامع اطلاعات قرار دارند، گفت: در اين بانک جامع، نقاط ضعف و قوت و همچنين دغدغه‌هاي اصلي حوزه صنعت چاپ جمع‌آوري شده است.

مديرکل امور استان‌هاي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي، تعداد چاپ خانه‌هاي فعال در کشور را بيش از پنج هزار واحد در رشته‌هاي مختلف اعلام کرد و گفت: حدود 200 چاپ خانه ديگر با درخواست متقاضيان در کشور در حال تاسيس است.

احمدي، از راه‌اندازي کتابخانه‌هاي تخصصي صنعت چاپ در بيشتر ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامي‌در استان‌ها خبر داد و گفت: وزارت ارشاد کتاب‌هاي مرتبط با اين حوزه را در اختيار کتابخانه‌هاي ادارات استان‌ها قرار داده تا کاربران اين رشته و علاقه‌مندان با اين موضوع، بتوانند به راحتي از آن استفاده کنند.

وي، از برگزاري بيش از 12 هزار ساعت آموزش به فعالان حوزه صنعت چاپ کشور در 2 سال اخير خبر داد و گفت: بخشي از فعالان چاپ در کشور داراي سابقه تجربي هستند و با فناوري جديد اين حوزه آشنايي ندارند و با برگزاري اين آموزش‌ها سعي شده تا تجربه بيشتري در اختيار آنان قرار گرفته و با فناوري‌هاي جديد آشنا و از روش سنتي خارج شدند.

احمدي افزود: کارشناسان حوزه صنعت چاپ استان‌ها و از جمله وزارت خانه هم به نمايشگاه‌هاي بين‌المللي که در اين حوزه فعاليت دارند، اعزام مي‌شوند تا تجربيات بيشتري در اختيار آنان قرار گيرد.

وي گفت: هم اکنون آمار دقيق اين چاپخانه‌ها در حال جمع‌آوري است تا بحث منابع انساني و نيروي کار و تفکيک نيروهاي متخصص بر اساس اين جمع بندي، براي ارايه آموزش‌هاي لازم به فعالان اين بخش و ارتقاي سطح علمي ‌و دانش آن‌ها اقدام لازم صورت گيرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان