تاریخ 1395/06/13 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
پيشکسوتان حوزه صنعت چاپ استان سمنان تجليل شدند

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

در گردهمايي فعالان عرصه صنعت چاپ سمنان، چهار نفر از پيشکسوتان و سه نفر از اعضاي کميسيون تخصصي حوزه چاپ اين استان در تالار حکيم الهي فرهنگسراي کومش سمنان تجليل شدند.

در اين همايش يک روزه، سيدعباس مشيري از سمنان، حسين زاهد نيا از گرمسار، يدالله درباني از دامغان و حسين فؤاديان از شاهرود به عنوان چهار پيشکسوت حوزه چاپ تجليل شدند.

همچنين از رضا طاهريان، مهدي منشي‌زادگان و محمد‌علي صفائيان نيز به عنوان اعضاي کميسيون تخصصي چاپ استان تقدير و تجليل به‌ عمل آمد.

مديرکل امور استان‌هاي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي‌در اين همايش با بيان اينکه سه حرکت براي تحول در صنعت چاپ صورت گرفته است، گفت: آسيب‌شناسي، آموزش و ايجاد بانک اطلاعات صنعت چاپ از جمله اين حرکت‌ها است. محمد‌مهدي احمدي با اشاره به تحول صورت گرفته در تکنولوژي صنعت چاپ در دنيا بر توجه آموزش فعالان اين صنعت تاکيد کرد و گفت: در اين خصوص برنامه آموزش 12 هزار ساعت در 2 سال اخير اجرايي شده است.

احمدي با تاکيد بر تفاوت صنعت چاپ با ساير صنايع، اظهار کرد: خروجي صنعت چاپ آگاهي است و اين مهم‌ترين تفاوت اين صنعت با ساير صنايع است.

وي خاطرنشان کرد: خروجي صنعت چاپ بر روي انسان‌ها تاثيرگذار است و فعالان صنعت چاپ نبايد خود را با ساير صنايع يکي بدانند. مديرکل فرهنگ و ارشاد اسلامي ‌استان سمنان هم در اين همايش با بيان اينکه از صنعت چاپ بايد به عنوان يک هنرياد کرد، گفت: بايد از جهات اقتصادي و به ويژه اقتصاد مقاومتي نيز به صنعت چاپ نگاه و آن را مورد توجه قرار داد. محمدرضا سوقندي صنعت چاپ را صنعتي فرابخشي و فرا منطقه‌اي دانست و گفت: امروز نيازمند نگاهي نو به اين صنعت هستيم. سوقندي با تاکيد بر اين که چاپ از يک نظر صنعت و از نظري ديگر يک هنر است، افزود: بايد به صنعت چاپ نگاهي ملي و فرا منطقه اي داشته باشيم و بدانيم چاپ يک فرهنگ و هنر نيست بلکه سياست هم است و در اقتصاد مقاومتي نيز از جايگاه بالايي برخوردار است. وي بر توجه به مديريت صنعت چاپ به ويژه مديريت رقابتي در اين عرصه نيز تاکيد کرد و گفت: مديران صنعت چاپ بايد هنر رقابت و ماندن در عرصه رقابت را نيز ياد بگيرند. مديرکل فرهنگ و ارشاد اسلامي ‌استان سمنان با اشاره به وجود تکنولوژي جديد به عرصه صنعت چاپ گفت: ماندن در بخش سنتي مهم ترين مشکلي است که اين صنعت را تهديد مي‌کند و مديراني که قادر به رقابت در اين عرصه نباشند به تدريج از اين عرصه حذف مي‌شوند و بايد خود را در عرصه رقابتي تقويت کنند. سوقندي از فعاليت 78 واحد چاپي در اين استان خبر داد و گفت: 32 واحد چاپي در سمنان، 17 واحد در شاهرود، 7 واحد در دامغان، 17 واحد در گرمسار و 5 واحد نيز در مهدي شهر فعاليت دارند. وي افزود: 20 موافقت اصولي نيز در اين بخش صادر شده که با احتساب آن در استان سمنان حدود 100 واحد چاپي خواهيم داشت.اين همايش با هدف بررسي توانمندي‌ها و مسايل و مشکلات صنعت چاپ اين استان برگزار شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان