تاریخ 1395/05/05 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
امام جمعه دامغان:
نماز جمعه يکي از برکات و ثمرات انقلاب اسلامي ايران است

دامغان- خبر نگار روزنامه پيام استان سمنان

امام جمعه دامغان با بيان اينکه نماز جمعه يکي از برکات و ثمرات انقلاب اسلامي ايران است گفت: بنابر تعبير امام راحل نماز جمعه دژ محکم و نمايشي از قدرت سياسي و اجتماعي اسلام است که هرچه باشکوه‌تر و پرمحتواتر اقامه شود.

به گزارش خبر نگار ما از دامغان، حجت‌الاسلام سيد‌محمد حسينيان در آئين تقدير و تجليل از دست‌اندرکاران برگزاري نماز با شکوه عيد سعيد فطر شهرستان دامغان به ميزباني مصلاي امام خميني(ره) شهر دامغان با اشاره به فرارسيدن پنجم مرداد سالروز اقامه برگزاري نخستين نماز جمعه در کشور به امامت مرحوم آيت‌الله سيد‌محمود طا لقاني اظهار داشت: نماز جمعه يکي از پايگاه‌هاي دفاعي براي شهداي انقلاب اسلامي ايران بوده است که رزمندگان از اين پايگاه‌ها به سوي جبهه‌هاي حق عليه باطل اعزام مي‌شدند.

وي اضافه کرد: روز جمعه، روز تجلي ايمان و مظهر قدرت لا يزال الهي است که خداي متعال يک سوره از سوره‌هاي مبارک قرآن را به اين امر اختصاص داده است.

امام جمعه دامغان تصريح کرد: نماز جمعه مهم‌ترين خاکريز نفوذ‌ناپذير جبهه انقلاب اسلامي ايران است.

حسينيان خاطرنشان کرد: نماز جمعه يک قرارگاه است و امام جمعه حکومت اسلامي را به نمايش مي‌گذارد.

امام جمعه دامغان با بيان اينکه اعضاي جديد ستاد نماز جمعه اين شهر به زودي انتخاب و معرفي خواهند شد اظهار داشت: اعضاي جديد ستاد نماز جمعه بر اساس چارت تعريف شده انتخاب و به زودي و در آئيني معرفي خواهند شد.

وي يادآورشد: ستاد نماز جمعه دامغان در آينده نزديک داراي کميته‌هاي سياسي، توسعه عمراني، فرهنگي، نخبگان، روستايي و خواهران خواهد بود و شرح وظايف هريک از اعضاي کميته‌ها نيز تعريف شده است و بر اساس آن امورات را طي مي‌کنند.

حسينيان با تقدير از دست‌اندرکاران برگزاري نماز باشکوه عيد سعيد فطر در شهرستان دامغان و دستگاه‌هاي اجرايي شهرستان و افرادي که مسئوليت کميته‌هاي ستاد برگزاري نماز عيد سعيد فطر را قبول کرده بودند افزود: مومنان دامغاني امسال 60 ميليون تومان فطريه پرداخت کردند.

وي خاطر نشان کرد: فطريه مومنان دامغاني از سوي 22 پايگاه که از سوي کميته امداد امام خميني(ره) شهرستان دامغان پيش‌بيني شده بود جمع‌آوري و در بين افراد نيازمند و مستحق تحت پوشش کميته امداد امام خميني(ره) و بهزيستي اين شهرستان توزيع شد.

وي با بيان اينکه براي نخستين بار نماز عيد سعيد فطر در شهرستان دامغان در يک فضاي باز و با حضور بيش از ده هزار نفر از مردم مومن و متقي اين شهرستان برگزار شد گفت: برگزاري نماز باشکوه عيد سعيد فطر در دامغان و براي نخستين‌بار در تاريخ دامغان و در يک فضاي باز يک حماسه بي‌نظير و ماندگار بود که رقم خورد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان