تاریخ 1395/04/15 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
معاون وزير بهداشت اعلام کرد
نياز کشور به 2000 تخت سوختگي
حمايت از بيماران سوخته

معاون درمان وزير بهداشت ضمن اشاره به کمبود 2000 تخت سوختگي در کشور، در عين حال اقدامات انجام شده در حوزه درمان سوختگي در قالب طرح تحول نظام سلامت را تشريح کرد.

به گزارش ايسنا، دکتر محمد آقاجاني در توضيح اقدامات وزارت بهداشت براي درمان بيماران مبتلا به سوختگي گفت: در حال حاضر تعداد تخت‌هاي سوختگي کشور حدود 800 تخت است و بر اساس طرح سطح‌بندي خدمات درماني، نياز کشور به 2000 تخت سوختگي کاملا ملموس و مشهود است.

وي در عين حال افزود: از زمان آغاز طرح تحول سلامت و با توجه به کمبودهاي موجود در زمينه درمان سوختگي، حداقل 180 تخت مراقبت‌هاي ويژه سوختگي ( BICU ) در 18 بيمارستان در سراسر کشور توسعه، راه‌اندازي و ايجاد شده است. همچنين مراکز درمان فوق تخصصي سوختگي در هفت استان راه‌اندازي شده يا در حال تکميل است و 14 بخش BICU در سراسر کشور ايجاد، استانداردسازي، تکميل و تجهيز شده است.

آقاجاني افزود: در طرح تحول نظام سلامت هزينه‌هاي سوختگي پوشش و حمايت زيادي شده است. همچنين علاوه بر حمايت مالي برنامه تحول، 23 ميليارد تومان از هزينه بيماران سوختگي توسط وزارت بهداشت پرداخت شده است.

بنابر اعلام معاونت درمان وزارت بهداشت، وي جهت ايجاد انگيزش و تشويق به خدمت در بخش‌هاي سوختگي با توجه به وسعت و سختي کار، تعرفه خدمات سوختگي در کتاب ارزش نسبي خدمات سلامت بيشترين رشد را داشته و ميزان پرداختي پرستاران و ساير پرسنل بخش سوختگي، افزايش يافته است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان