تاریخ 1395/04/15 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
نوع ضدآفتاب مناسب با نوع پوست باشد

يک متخصص پوست گفت: افراد بايد در انتخاب ضدآفتاب به نوع پوست خود دقت کنند.

حميده هريسچي در گفت‌وگو با ايسنا، با اعلام اين مطلب بيان کرد: مارک ضد آفتاب مهم نيست؛ اما افراد بايد براي تهيه ضدآفتاب ابتدا از نوع پوست خود آگاه شده و بر اساس نوع آن کرم تهيه کنند.

وي با اشاره به انواع پوست که شامل خشک، چرب و حساس و.. مي‌شود، اظهار کرد: خوشبختانه امروزه کرم‌هاي ضدآفتاب در تمامي انواع خود در داروخانه‌ها وجود دارد و حتي براي آقايان و کودکان نيز کرم‌هاي ضدآفتاب مخصوص به بازار آمده است.

وي در خصوص تفکر غلطي که نسبت به مصرف ضدآفتاب در جامعه رواج دارد، افزود: برخي از افراد تصور مي‌کنند که استفاده از کرم ضدآفتاب تنها يکبار در روز کافي است؛ در صورتي که اين‌گونه نبوده و افراد بايد از ساعت10 تا سه بعد از ظهر از ضدآفتاب استفاده کرده و با حد فاصل دو ساعته آن را تجديد کنند.

هريسچي با بيان اينکه کرم‌ضدآفتاب به عنوان فيلتري محافظ براي پوست عمل مي‌کند، تشريح کرد: اين ماده با پوشش مناسب پوست در مقابل نور آفتاب، از نفوذ اشعه‌هاي مضر به پوست فرد جلوگيري مي‌کند.

وي ادامه داد: استفاده از کرم‌هاي ضدآفتاب در خارج از خانه براي افراد ضروري بوده و اگر افرادي نيز داراي پوست حساس باشند بايد به دفعات زيادتري کرم خود را تجديد کرده و حتما از آن استفاده کنند.

وي در خصوص عوارض عدم استفاده از کرم‌ ضدآفتاب گفت: آفتاب‌سوختگي ساده‌ترين و زودرس‌ترين عارضه‌اي است که در اين صورت فرد را درگير مي‌کند و علاوه‌ بر آن در طولاني‌مدت نيز پوست را تيره کرده و مستعد ابتلا به انواع سرطان‌هاي پوستي مي‌کند.

اين متخصص پوست با اشاره به اينکه ماندگاري طولاني‌مدت کرم ضدآفتاب بر روي پوست مفيد است، يادآور شد: براي تجديد کرم‌ ضدآفتاب بر روي صورت نيازي به شستن صورت نبوده و افراد بهتر است که از روي کرم قبلي، اقدام به استفاده از کرم کرده و در صورت تمايل نيز شستشو با آب‌گرم کافي است.

وي توصيه کرد: امروزه ديده مي‌شود که برخي از بانوان ساق دست‌هاي خود را نپوشانده و در مقابل اشعه‌هاي آفتاب رفت و آمد دارند؛ اين اقدام اشتباه بوده و بايد اين افراد پوست خود را در مقابل آفتاب محافظت کرده و بخصوص افرادي که داراي پوست‌هاي حساس هستند بايد کم‌تر در مقابل نورآفتاب ظاهر شده و کلاه آفتابي و لباس‌هاي پوشيده استفاده کنند.

وي خاطرنشان کرد: در جامعه‌ ما گاها بانوان هزينه‌هاي زيادي در خصوص کرم‌هاي آرايشي مي‌کنند، اما در خصوص استفاده از کرم‌هاي ضدفتاب و مرطوب کننده بي‌توجهي کرده و اهميت نمي‌دهند؛ در صورتي که مصرف کرم‌هاي ضدآفتاب براي تمامي افراد لازم است.

هريسچي گفت: مصرف کرم‌هاي ضدآفتاب تنها براي کودکان زير دوسال توصيه نشده و بهتر است که اين کودکان در معرض آفتاب قرار نگيرند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان