تاریخ 1395/04/15 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
مدير کل فناوري و اطلاعات استان خبر داد؛
رتبه دوم استان سمنان در توسعه ارتباط و فناوري در کشور

مديرکل ارتباطات و فناوري اطلاعات استان سمنان گفت: سمنان در سال 94 در شاخص بين‌المللي توسعه ارتباطات و فناوري اطلاعات(IDI) با عدد 5.945 رتبه دوم را به خود اختصاص داد.

به گزارش ايرنا، سيد مسعود ميررضايي روز دوشنبه در نشست پيگيري جذب اعتبارات ملي حوزه فناوري اطلاعات در سالن يادگار امام(ره) استانداري تصريح کرد: اين رتبه بر اساس آمار دفتر بررسي هاي فني اقتصادي معاونت برنامه ريزي و نظارت راهبردي وزارت ارتباطات و فناوري کشور و بر اساس شاخص بين‌المللي توسعه ارتباطات و فناوري اطلاعات(IDI) است و سمنان با 2.2 درصد رشد نسبت به سال 93، بعد از استان تهران، استان دوم کشور است.

وي افزود: در اين گزارش روند رشد شاخص آي . دي. آي در بازه زماني سال‌هاي 89 تا سال 94 محاسبه شده است که اين آمار نشانگر روند رو به رشد فناوري و ارتباطات استان سمنان است.

مديرکل ارتباطات و فناوري اطلاعات استان سمنان از بهره‌مندي 217 روستاي اين استان از اينترنت پرسرعت خبر داد و افزود: استان سمنان از نظر زيرساخت‌هاي ارتباطي از استان‌هاي پيشرو و برتر کشور است.

در اين نشست درباره طرح هاي اولويت دار اقتصاد مقاومتي مانند ساخت ماهواره سنجش از راه دور و ماهواره مخابراتي بومي، 2 برابر کردن توليد محتواي داخلي با رويکرد کسب و کار ديجيتال با مشارکت بخش خصوصي، افزايش سطح دسترسي کاربران نهايي به شبکه ملي اطلاعات به 20 مگابيت در ثانيه و نمونه شدن استان سمنان براي اجراي طرح دولت الکترونيک در کشور، پيشنهاد داده شد.

اين نشست با حضور علي اکبر مرتضائي رئيس مرکز برنامه ريزي و نوسازي و توسعه اطلاعات استانداري سمنان برگزار شد.

براساس اهداف مدنظر از سوي اتحاديه جهاني مخابرات، هدف از بررسي شاخص توسعه آي. دي آي در کشورها، تبديل شدن به جامعه اطلاعاتي و کاهش شکاف ديجيتالي است که در ايران براساس معيارها مدنظر در بررسي هاي سال 94، استان تهران توسعه يافته ترين استان بوده و سيستان و بلوچستان کمترين توسعه را به خود اختصاص داده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان