تاریخ 1395/04/15 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
در نشست شماري از فعالان سياسي استان سمنان مطرح شد؛
ضرورت دفاع مديران از سياست هاي دولت

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

استاندار سمنان با بيان اينکه فرصت براي فعالان سياسي همه جريان‌هاي درون نظام در استان فراهم است، گفت: احزاب و گروه‌ها بايد با حفظ مواضع سياسي خود، از توانمندي يکديگر استفاده و دولت را براي رسيدن به اهداف و رشد و توسعه ايران اسلامي کمک کنند.

محمد رضا خباز در جمع شماري از فعالان سياسي استان سمنان در سالن يادگار امام (ره) استانداري، بر توجه بيش از پيش به احزاب و گروه‌هاي سياسي کشور تاکيد کرد و گفت: هم اکنون دوران حزب ستيزي و حزب گريزي به پايان رسيده است.

خباز با تاکيد بر ضرورت وحدت احزاب و گروه‌هاي سياسي در کشور گفت: وحدت احزاب با يکديگر، علاوه بر فراهم شدن زمينه توسعه سياسي در کشور، به دولت نيز در رسيدن به اهداف و رشد و توسعه جامعه کمک مي‌کند.

وي با تاکيد بر نهادينه شدن همدلي در کشور،گفت: کشور در زمان حاضر نياز به توسعه سياسي و اقتصادي دارد و بايد در چارچوب نظام جمهوري اسلامي، براي پيشرفت همه جانبه ايران اسلامي گام برداريم.

استاندار سمنان با بيان اينکه قرار نيست تفکر و انديشه‌ها يکي شود، بلکه قرار است با اتحاد و همدلي و حفظ مواضع سياسي و با انديشه فکري متفاوت همديگر براي رشد و توسعه کشور تلاش کنيم، اظهار کرد: توسعه هر کشوري از انديشه آغاز مي‌شود و کشورهايي موفق هستند که انديشه سياسي و مواضع خود را حفظ و مشترکات را کنار هم بگذارند و همکاري کنند.

خباز همچنين با بيان اينکه در انتخاب مديران،به اصل شايسته سالاري،کارآمدي و توانمندي مديريتي و باور به سياست‌هاي دولت تدبير و اميد، توجه ويژه دارد،گفت: هر مديري که در اين دولت کار مي‌کند، از هر کدام از احزاب اصولگرا، اصلاح‌طلب و اعتدال، بايد به سياست‌هاي دولت باور داشته و بر مبناي آنها کار کند.

وي، در پاسخ به پرسشي در خصوص تغييرات احتمالي مديريتي در اين استان و همچنين در نظر گرفتن سهم شهرستان‌ها در اين تغييرات، گفت: نخستين شرط براي ابقاء يا انتخاب يک مدير، کارآمدي و توانايي در اداره دستگاه خود و مسئوليت واگذار شده است.

استاندار سمنان با بيان اينکه دومين مولفه در انتصاب مديران، باور مديران به سياست‌هاي دولت دکتر روحاني است، افزود: دکتر روحاني در انتخابات، مجموعه اي از سياست‌ها و برنامه‌ها را به مردم ايران عرضه کرد و اکثريت مردم به اين سياست‌ها راي دادند، پس هر مديري که در اين دولت کار مي‌کند بايد به سياست‌هاي دولت باور داشته و بر مبناي آنها کار کند.

استاندار سمنان، با بيان اينکه مديران دولتي بايد از دولت دفاع کنند، تصريح کرد: يکي از مظلوميت‌هاي دولت تدبير و اميد اين است که شخص دکتر روحاني، خود بايد از دولت دفاع کند.

وي ادامه داد: همه مديراني که به سياست‌هاي دولت باور دارند و با آن کار مي‌کنند بايد از دولت دفاع کنند.

استاندار سمنان گفت: دولت يازدهم دولتي با تکيه بر شعارهاي برآمده از خواسته‌هاي مردم است و بحث تدبير و اميد و اعتدال از شعارهاي اصلي دولت است.

خباز افزود: دولت تدبير و اميد به دنبال ايجاد فرصت براي همه گروه‌هاي سياسي وفادار به نظام است.

وي با اشاره به اينکه دولت دکتر روحاني همواره بر قانون گرايي تاکيد داشته است، ادامه داد: دولت تدبير و اميد دولتي قانون‌مدار است و در راستاي شعار قانون‌مداري نيز حرکت مي‌کند.

استاندار سمنان بر ضرورت تعامل و همراهي همه گروه‌هاي سياسي براي توسعه استان سمنان تاکيد و خاطرنشان کرد: اين استان از لحاظ برخورداري از ظرفيت‌ها، جايگاه مهمي در کشور دارد و از اين رو، جهت گيري مسئولان نيز توسعه همه جانبه و پايدار اين استان است.

خباز افزود: بايد فضا و بستر لازم را براي فعاليت مناسب احزاب در جامعه فراهم شود.

برجام و بازگرداندن اميد به جامعه، دستاوردهاي دولت تدبير و اميد بوده است

استاندار سمنان در بخشي ديگر از سخنانش با اشاره به دستاوردهاي بزرگ دولت تدبير و اميد گفت: در عرصه بين‌المللي به نتيجه رساندن و اجراي برجام و در فضاي داخلي، بازگرداندن اميد به جامعه با سامان‌بخشي مسايل اقتصادي، دستاوردهاي مهم دولت يازدهم بوده است.

خباز، يکي از هنرهاي دولت دکتر روحاني را اجرايي کردن برجام دانست و گفت: امروز با اجراي برجام، سرمايه‌گذاران داخلي و خارجي متقاضي سرمايه‌گذاري به کشور وارد شده‌اند.

وي با بيان اينکه تمايل براي انجام فعاليت بيشتر از سوي سرمايه‌گذاران خارجي و داخلي براي سرمايه‌گذاري در کشور پس از برجام رخ داده است، گفت: به دليل ثبات و آرامشي که با تلاش دولت تدبير و اميد پس از برجام در کشور حاکم شد، سيل سرمايه‌گذاران خارجي نيز به‌سوي کشور سرازير شد.

خباز با اشاره به اينکه پيش از برجام اقتصاد کشور داراي 2 بيماري مزمن بود، اظهار داشت: تورم و رکود، بدترين شرايط اقتصادي را براي کشورمان رقم زد.

وي تصريح کرد: گفتمان دولت تدبير و اميد در 24 خرداد با اميدبخشي به جامعه و حل مسائل و مشکلات عديده و برجامانده، با محوريت و حاکميت تدبير و مشي اعتدال در مديريت اجرائي کشور، در انتخابات پيروز شد و موجب ايجاد فضاي جديد و سازنده در داخل و گسترش ارتباطات و تعامل در سطح جهاني شد.

وي يکي از دستاوردهاي مهم دولت يازدهم را در بخش اقتصاد داخلي، مهار سرعت تورم لجام گسيخته در کشور عنوان و خاطرنشان کرد: دولت تدبير و اميد توانست به شعار انتخاباتي خود درباره کنترل تورم در کشور، عمل و سرعت تند تورم را مهار کند.

استاندار سمنان با بيان اينکه دولت يازدهم در شرايطي کشور را تحويل گرفت که تورم 44 درصدي در جامعه وجود داشت و به سرعت در حال افزايش بود، گفت: هنر دولت اين بود که توانست مانع رشد تورم در جامعه شود و اکنون نرخ تورم در کشور، تک رقمي شده است.

وي با تشريح شرايط اقتصادي کشور در زمان روي کار آمدن دولت يازدهم، تصريح کرد: با تلاش دولت، رشد اقتصادي کشور در حال حاضر به حدود پنج درصد رسيده و پيش‌بيني مي‌شود در سال‌جاري اين رقم افزايش يابد.

استاندار سمنان يادآور شد: اگر با انديشه بلند اين دولت تورم مهار نمي‌شد، امروز بايد تورم 60 تا 70 درصدي را تجربه مي‌کرديم و زندگي کردن براي ما ممکن نبود.

وي، اقتصاد تورمي همراه با رکود را بدترين نوع اقتصاد دانست و گفت: دولت يازدهم در زمان تحويل کشور، شاهد نوعي فقدان آرامش و بي‌ثباتي بود.

خباز، موفقيت دولت در صحنه‌هاي مختلف بين‌المللي را يادآور شد و گفت: دولت يازدهم در عرصه‌هاي مختلف بين‌المللي توانست عزت و اقتدار ايران اسلامي را افزايش دهد و موفقيت ايشان در ديپلماسي نيز اجراي موفقيت‌آميز برجام بود.

وي، با بيان اين که دولت فعلي در شرايطي سکاندار کشور شد که استکبار به سرکردگي آمريکا به دنبال منزوي کردن ايران اسلامي است، اظهار کرد: تيم مذاکره کننده هسته‌اي توانست با استمداد از ذات باري‌تعالي و استفاده از انديشه، اندوخته و استقامت خود، بالاترين موفقيت را در مذاکرات به دست آورد.

استاندار سمنان با بيان اينکه در دولت قبل و در يک بازه زماني کوتاه، نوعي بي‌ثباتي در کشور حاکم شد، اظهار کرد: در شرايطي که کشور دچار تحريم، کاهش قيمت نفت و کاهش درآمدهاي نفتي تا يک سوم شده بود، هنر دولت يازدهم اين بود که توانست دلار و ارز خارجي را کنترل کند.

در اين نشست که مديرکل سياسي انتظامي، فرمانداران و جمعي از فعالان سياسي حضور داشتند، نمايندگان و دبيران احزاب و فعالان سياسي استان به بيان ديدگاه‌ها، خواسته‌ها و مشکلات فعاليت احزاب در استان سمنان پرداختند.

اطلاع رساني شفاف از عملکرد دولت، استفاده از نيروي بومي، توجه به احزاب، تشکيل جلسه با احزاب، تغيير الگوي کشت، کاهش نرخ سود تسهيلات، اصلاح الگوي مصرف دولتي‌ها، نظارت بر معادن، دفاع از سياست‌هاي دولت توسط مديران، توجه به توليدات داخلي و توسعه سياسي، اقتصادي و علمي و فراهم کردن زمينه آرامش براي سرمايه‌گذاران، از مباحثي بود که از سوي نمايندگان و دبيران احزاب و فعالان سياسي استان بيان شد.

استان سمنان داراي 17 حزب و گروه سياسي رسمي است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان