تاریخ 1395/04/15 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
هيات اقتصادي 150 نفري ايتاليا هفته آينده به ايران مي آيد

يک هيات اقتصادي 150 نفره از استان مارکه ايتاليا شامل 120 شرکت فعال در زمينه هاي مختلف و 30 مقام استاني به منظور ديدار با طرف هاي ايراني و نشست رو در رو با بازرگانان بيست و يکم تيرماه عازم ايران مي‌شوند.

به گزارش سازمان توسعه تجارت، نمايندگان شرکت‌هاي تجاري حاضر در اين هيات شامل فعالان حوزه‌هاي کشاورزي و صنايع غذايي، مبلمان، ساختمان، طراحي داخلي، اتومکانيک، اتوماسيون، جواهرآلات، انرژي‌هاي تجديدپذير، داروسازي و بيوتکنولوژي پزشکي، لوازم آرايشي، لوازم ورزشي، مد و طراحي لباس و گردشگري و امور فرهنگي هستند.

هيات تجاري استان مارکه ايتاليا که به رياست آقاي «چريشولي» استاندار اين استان به ايران سفر مي‌کنند، مذاکره با مقام هاي کشور و همچنين بخش خصوصي را به منظور شناخت ظرفيت‌ها و بررسي زمينه‌هاي سرمايه‌گذاري در ايران در برنامه خود دارد.

اين هيات تجاري سپس از تهران به ساري مي‌رود تا از مرکزهاي توليدي استان مازندران بازديد و با بازرگانان آنجا به صورت رو در رو مذاکره کنند.

به گزارش ايرنا، مارکه (به ايتاليايي: Marche) يکي از 20 ناحيه ايتالياست که در مرکز اين کشور قرار دارد و به صورت خود مختار اداره مي‌شود.

ايتاليا در سال هاي نه چندان دور نخستين شريک تجاري ايران شناخته مي شد و ارزش مبادلات دو کشور در آن سالها به رکورد هفت ميليارد و 500 ميليون يورو در سال رسيده بود که اين رقم در سال هاي اعمال تحريم به يک ميليارد و 400 ميليون يورو کاهش يافت.

اواخر فروردين ماه امسال «ماتئو رنتزي» نخست وزير ايتاليا، در صدر هيات 250 نفره سياسي و اقتصادي وارد تهران شد.

ايران و ايتاليا در حاشيه اين سفر و در حضور رئيس جمهوري ايران و نخست وزير ايتاليا هفت سند همکاري در زمينه گردشگري و فعاليت هاي فرهنگي، همکاري صنعتي، راه آهن، نفت و گاز، فرودگاهي، توليد انواع مفتول، ميلگرد و تسمه مورد نياز صنايع خودرو و برپايي نمايشگاه هاي بين المللي امضا کردند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان