تاریخ 1395/04/15 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
آغاز طرح تابستاني پليس راهور از امروز

معاون اجتماعي و فرهنگ ترافيک پليس راهور نيروي انتظامي از آغاز طرح تابستاني پليس راهور از امروز- 15 تيرماه- خبرداد و گفت: پيش بيني مي شود اين طرح تا سوم مهرماه ادامه داشته باشد.

سرهنگ عين الله جهاني روز دوشنبه در گفت و گو با ايرنا افزود: به مناسبت عيد سعيد فطر نيز پيش بيني شده تا تمام نيروها و تجهيزات پليس براي برگزاري نماز عيد فطر و تسهيل در رفت و آمد مردم ، به کار گرفته شود.

وي ادامه داد: همچنين مراکز استان ها طرح ترافيکي مخصوص خود را متناسب با شرايط ترافيکي اتخاذ کرده و محدوديت و ممنوعيت ها را در تردد قائل خواهند شد.

جهاني ضمن توصيه به شهروندان براي داشتن سفري ايمن، به کنترل خودرو قبل از مسافرت اشاره کرد و گفت: بايد اتومبيل قبل از سفر مورد بازبيني و معاينه فني قرار گيرد و از سالم بودن چراغ ها و ترمز که از ضروري ترين مسائل است، اطمينان حاصل کنيد .معاون اجتماعي پليس راهور ناجا همچنين به ميزان روغن موتور، پاکيزه کردن فيلتر هوا، آب رادياتور، باد و وضعيت لاستيک ها، بخاري، موتور و برف پاک کن و تيغه هاي آن، روغن گيربکس و ديفرانسيل خودرو اشاره کرد و گفت: بايد براي کاهس حوادث در جاده ها ، سرعت خود را کنترل کرد.

سرهنگ جهاني همچنين به رانندگان توصيه کرد با خستگي رانندگي نکرده و به علائم و نشانه هاي راهنمايي و رانندگي نصب شده در جاده ها توجه داشته و نوشيدن مايعاتي مثل چاي و قهوه در هنگام رانندگي در شب و استراحت بعد از هر دو ساعت رانندگي را مورد توجه قرار دهند.

وي افزود: در هنگام رانندگي در شب ميدان و عمق ديد کاهش محسوسي مي يابد براين اساس تا آنجا که امکان دارد از رانندگي در شب پرهيز کرده و در صورت رانندگي بايد توجه داشته باشند که سرعت بايد حداقل 10 کيلومتر کمتر از سرعت معمولي در روز باشد.جهاني گفت: در شب، آينه ديد عقب را در وضعيت ديد شبانه قرار داده و حتي الامکان از نور بالا استفاده نکنيد و به نور چراغ اتومبيل هاي روبرو خيره نشويد، بنابراين چراغ سمت راست خودروي خود را به لبه سمت راست آسفالت جاده هماهنگ کرده و تنها نيک نگاهي به خودروي مقابل داشته باشيد.

وي براي کاهش ميزان حوادث در جاده ها، به شهروندان توصيه کرد در هنگام رانندگي از تلفن همراه استفاده نکنند و در صورت بروز تصادف نسبت به انتقال وسايل نقليه به منتهي اليه سمت راست اقدام کرده و در غير اين صورت نسبت به ايمن سازي محل براي پيشگيري از تصادفات بعدي اقدام کنند.

جهاني به لزوم بستن کمربند ايمني براي سرنشينان رديف هاي عقب خودرو اشاره کرد و گفت: از مصرف داروهاي خواب آور در حين رانندگي خودداري کرده و از سرعت مجاز تخطي نکنند چرا که حدود 20 درصد تصادفات به دليل تخطي از سرعت مجاز است.

معاون اجتماعي پليس راهور با تاکيد بر اينکه از حمل بنزين در خودرو خودداري کنيد، افزود: قبل از سفر از طريق شماره هاي 120 ، 88255555 يا از طريق سايت www.rahvar120.ir در جريان وضعيت راه ها و جاده ها قرار گيريد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان