تاریخ 1395/04/15 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
رئيس قوه قضاييه در جلسه مسئولان عالي قضايي:
توجه به ارتقاي سلامت قوه قضاييه سر لوحه کار مسئولان قضايي است

رئيس قوه قضاييه توجه جدي به ارتقاي سلامت دستگاه قضايي را سرلوحه کار مسئولان اين قوه دانست و گفت: توجه به ارتقاي سلامت قوه قضاييه که در توصيه هاي مقام معظم رهبري خطاب به مسئولان قضايي نيز بر آن تاکيد شد سرلوحه کار ما بوده و هست و طبيعتاً در آينده با جديت بيشتري دنبال خواهد شد.

به گزارش روز دوشنبه ايرنا به نقل اداره کل روابط عمومي قوه قضاييه، آيت الله صادق آملي لاريجاني در جلسه امروز مسئولان عالي قضايي به ديدار اخير مسئولان دستگاه قضايي با مقام معظم رهبري به مناسبت هفته قوه قضاييه اشاره کرد و از تشکيل کميته هايي به منظور بررسي محورهاي مختلف رهنمودهاي مقام معظم رهبري به مسئولان قضايي و تبيين و تدوين راهکارهاي عملياتي شدن اين رهنمودها بويژه در بخش هاي مربوط به ارتقاي سلامت قضايي، حقوق بشر اسلامي، زندانها و مجازات هاي جايگزين زندان و پيشگيري از وقوع جرم خبر داد.

رئيس قوه قضاييه با سپاس از محبت ها و الطاف مقام معظم رهبري و با تاکيد بر تاثيرگذاري اين ديدار و ايجاد انگيزه و اميد در مسئولان قوه قضاييه به تاييد مواضع رئيس و مسئولان عالي قوه قضاييه در حمايت از ارزش هاي انقلاب از سوي ايشان اشاره کرد و گفت: اصرار در حفظ ارزش ها و آرمان هاي انقلاب از سوي مقام معظم رهبري اصراري موقتي و يا اتفاقي نيست بلکه ادامه راه حضرت امام(ره) است و اگر اين ارزش ها و آرمان ها را کنار بگذاريم در دنيا حرفي براي گفتن نخواهيم داشت.

آيت الله آملي لاريجاني با تاکيد بر اينکه با وجود همه فشارهايي که عليه جمهوري اسلامي ايران وجود دارد؛ اين نظام پاي ارزش هاي خود ايستاده است، افزود: فلسفه سياسي حضرت امام(ره) راه نويي در جهان بود و ملت ما در پرتو اين نظام و اين فلسفه سياسي يک تنه در مقابل همه سلطه گران ايستاد.

رئيس دستگاه قضا گفت: کشورهاي سلطه گمان مي کردند که انقلاب ما نيز ظرف چند سال مانند بسياري از انقلاب هاي ديگر استحاله مي‌شود اما با اصرار و پافشاري حضرت امام(ره) و مقام معظم رهبري بر حفظ ارزش هاي انقلاب و فلسفه سياسي نظام اسلامي، اميد دشمنان به ياس تبديل شده است.

رئيس قوه قضاييه با تاکيد بر اينکه جمهوري اسلامي ايران در موضوع حقوق بشر سخنان بسياري براي گفتن دارد، گفت: نظام اسلامي ايران هرگز زيربار نظريه هاي حقوق بشري که بر خلاف مباني اسلام و معارف قرآن باشد نخواهد رفت.

آيت الله آملي لاريجاني با اشاره به ضرورت تقويت اطلاع رساني در قوه قضاييه و رفع نقاط ضعف در اين زمينه به ضرورت تلاش براي تبيين محورها و رويکردهاي حقوق بشري اسلام و شناساندن اقدامات ضد حقوق بشري مدعيان حقوق بشر نيز اشاره کرد و از محققان و علاقمندان اين مسائل خواست با دستگاه قضايي همکاري کنند.

رئيس قوه قضاييه در بخش ديگري از سخنان خود با قدرداني از حضور باشکوه مردم ايران و مسلمانان کشورهاي ديگر در روز جهاني قدس تصريح کرد: اين حضور باشکوه در واقع پيام وحدت و بيداري مسلمانان جهان در مقابل کشورهاي زورگو و ظالم است که هر سال باشکوهتر از قبل تکرار مي شود.

آيت الله آملي لاريجاني حضور باشکوه مردم در راهپيمايي روز قدس را عبادتي توام با جهاد توصيف کرد و افزود: بيداري مسلمانان سلاح عظيمي در دست ملت هاي مسلمان است که در روز قدس تحقق مي يابد حتي اگر برخي دولت هاي کشورهاي اسلامي خود را به بي خبري بزنند.

رئيس قوه قضاييه در ادامه سخنان خود با تاکيد بر ضرورت توجه به ايام باقيمانده ماه مبارک رمضان و توجه به معنويت و برکت عيد سعيد فطر گفت: اميدواريم با اتکا به معنويت و برکت ماه مبارک رمضان و شب هاي قدر بتوانيم در تمام طول سال متوجه معارف الهي و معنويت باشيم.

آيت الله آملي لاريجاني با تاکيد بر اينکه ساعات و لحظات معنوي همچون ماه مبارک رمضان و عيد سعيد فطر هميشه در زندگي انسان نيست و انسان بايد قدر چنين لحظاتي را به خوبي بداند به ذکر برخي روايات در خصوص اهميت ايام ماه مبارک رمضان، شب هاي قدر و عيد سعيد فطر پرداخت.

در جلسه امروز مسئولان عالي قضايي درباره نحوه اجراي رهنمودهاي مقام معظم رهبري در هفته قوه قضاييه بحث و بررسي شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان