تاریخ 1395/04/15 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
طرح تابستاني پليس راه سمنان از پانزدهم تير 95 آغاز مي‌شود

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

رئيس پليس راه استان سمنان از اجراي طرح تابستاني پليس راه فرماندهي انتظامي، همزمان با کشور از سه شنبه پانزدهم تير 95 با هدف برقراري امنيت تردد و کاهش تلفات در جاده‌هاي اصلي و فرعي اين استان خبر داد.

سرهنگ حسن خسروجردي، با بيان اينکه کاهش تصادفات و تلفات انساني در جاده‌هاي اصلي و فرعي از اهداف اجراي طرح تابستاني است، افزود: اين طرح تا چهارم مهر 95 در مسيرهاي ارتباطي اين استان ادامه مي‌يابد.

وي گفت: پيش‌بيني پليس اين است که با توجه به تعطيلات عيد فطر، موج سفرهاي تابستاني از روز سه‌شنبه 15 تير 95 آغاز شود و از همين روز نيز ماموران پليس راه مجري طرح تابستاني پليس راه هستند.

وي اظهار کرد: گشت‌هاي پليس راه استان سمنان به صورت محسوس و نامحسوس، رانندگان وسايل نقليه را مورد ارزيابي قرار مي‌دهند تا از وقوع حوادث تلخ و ناگوار جلوگيري شود.

خسروجردي افزود: 35 دوربين ثبت تخلفات رانندگي در مسيرهاي اصلي و فرعي استان سمنان وجود دارد که در کاهش تخلف‌هاي ناشي از سرعت و حرکات حادثه‌ساز بسيار موثر است.

وي گفت: انجام آزمايش الکل و اعتياد از رانندگان مشکوک، به خصوص از رانندگان خودروهاي عمومي، به منظور اطمينان از سلامت جسمي افراد از جمله برنامه‌هاي پليس راه سمنان در قالب اين طرح تابستاني خواهد بود و در صورت مثبت بودن آزمايش الکل و اعتياد، رانندگان به مراجع قضايي ارجاع مي‌شوند.

خسروجردي تصريح کرد: سرعت و سبقت غيرمجاز، تجاوز به چپ، انجام حرکات مارپيچ و نمايشي، خط قرمزهاي پليس راه در اجراي طرح تابستاني 95 است و ماموران پليس با اين تخلفات برخورد جدي مي‌کنند و امسال اگر راننده خودرويي 2 تخلف حادثه‌ساز همزمان انجام دهد، خودروش به مدت 72 ساعت توقيف مي‌شود.

رئيس پليس راه استان سمنان ياد آور شد: در اتوبوس‌ها نيز برچسبي نصب شده که کد تخلفات روي آن به چاپ رسيده است و مسافران در صورت مشاهده تخلف از سوي راننده، مي‌توانند کد آن را به سامانه پيامکي 110120 ارسال کنند تا در اولين پاسگاه پليس راه، نسبت به اعمال قانون درباره متخلفان اقدام شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان