تاریخ 1395/03/19 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
رونالدو، مسي و اينيستا ايراني نيستند
کي روش: کشتي تيم ملي غرق شده

سرويس ورزشي:

سرمربي تيم ملي ايران باز هم در گفتگوي تازه اش سختگيرانه و نه چندان اميدوارکننده درباره شرايط فوتبال و تيم ملي صحبت کرد و اوضاع تيم ملي را به يک کشتي در حال غرق تشبيه کرد.

کارلوس کي روش در گفتگوي امروز خود با راديو ورزش درباره وضعيت تيم ملي گفت: کشتي تيم ملي در حال غرق شدن بود و داشت به کف دريا مي رسيد. ما کار سختي داريم که باز هم اين کشتي را به حالت اول بازگردانيم. البته اميدوارم با آقاي تاج و هيات رئيسه جديد اين کار انجام شود اگرچه ما در حال از دست دادن زمان هستيم و بايد قبل از مسابقات مقدماتي جام جهاني تصميمات لازم اتخاذ بشود.

قدم جادويي وجود ندارد

وي در پاسخ به سوالي درباره اينکه آيا در تيم ملي بازيکنان جوان و جديد ظهور خواهند کرد چنين گفت: اين تصور که بخواهيم کل تيم ملي را عوض کنيم اشتباه است. ما بايد با همين بازيکنان ادامه بدهيم. بايد به آنها فرصت بدهيم تا موفقيت‌ها تداوم پيدا کند. در فوتبال قدم جادويي وجود ندارد و شما نمي‌توانيد معجزه خلق کنيد.

فوتبال نفت نيست

کي روش سپس به نکته ديگري اشاره کرد و گفت: در حال حاضر در برهه‌اي هستيم که دست آورد‌ها را ارائه بدهيم و وقتي براي خلق کردن نداريم. شايد در جاهاي ديگر بعضي وقت‌ها سوراخي بکنند و ميليون‌ها ليتر نفت بيرون بيايد اما فوتبال اينگونه نيست. او که ظاهرا به مديريت ورزش ايران کنايه مي‌گفت: در فوتبال بايد با برنامه‌ريزي و انضباط پيش رفت. اين چيزي است که برنده و بازنده را متمايز مي‌کند.

يک سال و نيم زمان را از دست داديم

سرمربي تيم ملي که در گفتگوي خود تاکيد داشت از شرايط تدارکاتي تيم ملي براي مسابقات مقدماتي جام جهاني راضي نيست، در پاسخ به اين سوال که آيا به دور دوم جام جهاني فکر مي‌کند يا نه گفت: چه شرايطي بايد ايجاد بشود تا تيم ملي به مرحله دوم صعود کند. من اين مطلب را يکسال و نيم پيش صحبت کردم، متاسفانه در دوره قبل ما يک سال و نيم از دست داديم. براي کارهاي ساختي تجهيزات و امکانات را از دست داديم. تنها اميدي داريم اين است که در تک تک بازي‌هايمان، بازي بعد ببريم.

مسي و رونالدو ايراني نيستند

سوال بعدي از کي روش درباره شکل و شيوه بازي تيم ملي بود که او باز هم با شيوه خود به اين سوال پاسخ داد. او گفت: بازي فوتبال يک بازي آزادانه است و هرکسي مي‌تواند نظر خودش را بگويد اما وقتي شما بازيکناني مثل مسي، سوارز، اينستا يا کريستيانو رونالدوو بيل را دارد حتما بايد فوتبال متفاوت بازي کنيد. اينها صحبت‌هاي منتقديني است که فرق بين توپ فوتبال و چيزهاي ديگر را نمي‌فهمند و حرف‌هايشان براي من مهم نيست.

بازي مقدونيه خوشحال‌کننده بود

پالبته اين حرف‌ها به اين معنا نيست که کي روش از تيم ملي راضي نباشد. او درباره بازي مقدونيه گفت: وقتي اين همه موقعيت خلق مي‌کنيد و سه گل مي زنيد بايد خوشحال باشيد. من فکر مي کنم ضربات آخر بايد بيشتر کار کنيم و بايد وقت‌هاي زيادي را صرف بکنيم تا تجربه بيشتري به دست بياوريم.

حمله به منتقدين دروغگو

کارلوس کي‌روش که از منتقدان تيم ملي دل پري دارد در ادامه حرف‌هايش به آنها تاخت و گفت: مطمئنا رسانه‌ها نقش بسيار مهمي را ايفا مي‌کنند نمي خواهيد فراموش بکنيد پل بين ما و هواداران رسانه‌ها هستند. رسانه نقش مهمي دارد که حقايق و واقعيات را منتقل بکند. بازيکنان ما بهترين عملکرد را دارند، حتي در زماني که شرايط بدي داشتند. به نظر من رسانه بايد عده بسيار کم منتقدين که دروغ يا تحريف مي‌کنند تا ذهن هواداران را منحرف کنند، را شناسايي کنند. وقتي يک منتقد نادان مي‌گويد تيم ملي از بازي با ايتاليا و يونان، صحبت نادرستي بوده است، البته نقش اصلي رسانه اين است بعضي انتقادها که انتقادهاي مثبت، اشتباهات ما را متوجه بکنند.

فردا نوبت بازيکنان جوان است

آخرين جمله کي‌روش هم درباره بازي فردا مقابل قرقيزستان بود. سرمربي تيم ملي در اين‌باره گفت: خيلي ممنون، فردا بازي متفاوتي را ارائه مي‌دهيم، فردا فرصت به بازيکنان جوان خواهد رسيد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان