تاریخ 1395/03/19 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
اسحاق جهانگيري:
کاري مي‌کنيم دغدغه ورزش بودجه نباشد
شايد بودجه اضافه هم داديم!

سرويس ورزشي:

معاون اول رئيس جمهور با تاکيد بر اينکه بودجه سال 95 ورزش به طور کامل تخصيص خواهد يافت گفت: در صورت فراهم بودن شرايط شايد اضافه‌تر از بودجه هم مبلغي به ورزش داديم.

اسحاق جهانگيري که عضصر دوشنبه در جمه ورزشکاران اعزامي به المپيک و پارالمپيک حضور يافته بود ضمن بيان اين مطلب در مورد پرداخت بودجه ورزش در سال‌جاري گفت: قول مي دهيم تا اواخر خرداد يا اواسط تيرماه بخشي از بودجه کميته وزارت ورزش را بدهيم.

وي با تاکيد بر اينکه اين بودجه در اختيار ورزش قرار خواهد گفت خاطرنشان ساخت: حتما قول مي‌دهيم که صدردصد بودجه امسال را تخصيص دهيم و اگر شرايط فراهم بود شايد بودجه اضافه‌اي هم به ورزش بدهيم.

معاون رئيس جمهور در مورد پاداش‌هايي که براي ورزشکاران مدال آور در نظر گرفته شده است گفت: تا آنجايي که اطلاع دارم از سوي وزارت ورزش و کميته ملي المپيک پاداش‌هايي براي مدال‌آوران در نظر گرفته شده است که اگر لازم باشد بودجه آن را تامين خواهيم کرد.

اسحاق جهانگيري در مورد پرداخت نشدن پاداش‌هاي ورزشکاران از سال 94 و اينکه آيا اين پاداش‌ها قبل از اعزام به ريو پرداخت خواهد شد گفت: اين خواسته به حقي است که پاداش‌هاي سال گذشته قبل از المپيک پرداخت شود و سعي مي کنيم اين کار صورت بگيرد.

وي ادامه داد: خدا را سپاس مي‌گويم که توفيقي دست داد تا بار ديگر خدمت اهالي ورزش باشم که قرار است در قالب کاروان ايران به بازي‌هاي المپيک و پارالمپيک اعزام شوند. قول داده بودم در فرصتي مناسب در چنين نشستي شرکت کنم و با کساني که عازم ريو هستند هم صحبت شوم.

وي ادامه داد: مي خواستم در اين نشست حرفها را بشنوم و مشکلات را ببينم تا بفهمم چقدر مي‌توانيم آنها را عملياتي کنيم البته ورزشکاران خيلي مشکلات را نمي‌گويند تا ببينيم واقعا چه مسائل و مشکلاتي دارند اما دولت بايد کمک کند مشکلات ورزشکاران برطرف شود نتيجه همين کمک‌ها باعث موفقيت و مدال‌آوري آنها مي‌شود.

جهانگيري تاکيد کرد: دولت بايد بيشتر از گذشته به مشکلات ورزش توجه کند. من به تمام ورزشکاراني که صاحب سهميه شده‌اند تبريک مي‌گويم. در جلسه سال قبل يکي از دغدغه‌ها اين بود که سهميه‌ها از دوره قبل کمتر نشود. ما هم در دولت تاکيدمان روي افزايش سهميه‌ها بود که خوشبختانه رکورد خوبي هم به لحاظ تعداد سهميه ثبت شد.

معاون اول رئيس جمهور ضمن تبريک ويژه به تيم واليبال گفت: اين تيم گل کاشت من شخصا سعي کردم تمام ديدارها را در نزديک پيگيري کنم. صحبح‌ها قبل از ساعت اداري ديدارها را مي‌ديدم معلوم بود که از جان مايه گذاشته‌اند.

وي در ادامه يادآور شد: در هر جايي از کشور مردم روي موضوعي اتفاق نظر دارند. دنبال موضوعي هستند و تاثيرات داخلي آن را پيگيري مي‌کنند. قهرمانان ورزشي مي‌توانند چنين موضوعاتي را ايجاد کنند. از مقام رهبري تا عادي ترين مردم از کسب مدال توسط ورزشکاران خوشحال مي‌شود. پس بايد کاري کنيم ملت احساس رضايت و خوشحالي کند و اينکه متوجه شود کشور در مسير پيشرفت قرار دارد.

جهانگيري تصريح کرد: علاوه بر اين ورزش دستاوردهاي ديپلماسي فرهنگي و سياسي هم دارد. ورزشکاران نماينده يک ملت هستند، ملتي که کهن‌ترين تمدن دنيا را دارد. ما به لحاظ فرهنگي با سابقه هستيم به طوري‌که در بسياري از موزه‌هاي جهان آثاري از ايران وجود دارد.

معاون اول رئيس جمهور با اشاره به نام گذاري کاروان المپيک و پارالمپيک به نام امام رضا(ع) و منا گفت: اين يک افتخار است. اميدوارم کاروان المپيک در سايه ولايت امام رضا نتيجه خوب بگيرد. شهداي منا هم مظلوم‌ترين شهدا بودند.

جهانگيري در بخش ديگري از صحبت‌هاي خود به حضور دو پرچمدار کارون المپيک و پارالمپيک به نام امام رضا(ع) اشاره کرد و تصريح کرد: اينکه يک خانم با حجاب به چنين سطحي از موفقيت مي‌رسد نشان مي‌دهد حجاب محدوديتي ايجاد نمي‌کند. هدف اصلي من از حضور در اين نشست تشکراز ورزشکاران بود و هدف دومم هم شنيدن مشکلات، البته محدوديت بودجه دولت زياد است. ما در دوره خشکسالي پولي، دولت را گرفتيم. دي ماه گذشته تحريم‌ها برداشته شد اما متاسفانه کاهش بهاي نفت به عنوان يک مشکل جديد گريبانگيرمان شد.

معاون اول رئيس تاکيد کرد: همين که در اين شرايط صد درصد بودجه ورزش را تخصيص داديم کار بزرگي بود. اميدواريم بتوانيم از نظر بودجه و منابع مالي مورد نظر شرايطي ايجاد کنيم که دغدغه‌هاي ورزشکاران به حداقل برسد طوري که مشکل اصلي آنها بي‌پولي نباشد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان