تاریخ 1395/03/19 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
دوره آموزشي قاچاق و حمل غير مجاز دام در شهرستان شاهرود برگزار شد

سرويس خبر

به گزارش روابط عمومي اداره کل دامپزشکي استان سمنان، يک دوره آموزشي با موضوع قاچاق و حمل غير مجاز دام و فرآورده‌هاي دامي به منظور آشنايي و نحوه برخورد پرسنل پاسگاه با محموله‌هاي غير مجاز و حفظ و امنيت بهداشت مواد غذايي در محل پاسگاه شهيد نوري شهرستان شاهرود تشکيل شد. اين دوره آموزشي با حضور سرهنگ فرزادي خواه از پليس پيشگيري نيروي انتظامي استان، رئيس پليس پيشگيري شهرستان شاهرود، جمعي از پرسنل کلانتري‌ها و پاسگاه‌هاي ايست و بازرسي شهرستان شاهرود و کارشناسان قرنطينه و نظارت اداره کل دامپزشکي استان سمنان برگزار شد.

مهندس محمدتقي حيدريان مدرس اين دوره آموزشي با اشاره به اهميت همه‌گيري شناسايي بيماري‌هاي نوپديد و بازپديد، احتمال شيوع و بروز آن‌ها در منطقه و کشور و هزينه‌هاي متحمله به دولت جهت مبارزه و درمان اينگونه بيماري‌ها متذکر شد که حمل و نقل‌هاي بدون مجوز و هماهنگي‌هاي بهداشتي- قرنطينه‌اي بين مبدأ و مقصد نقش به سزايي در انتشار بيماري‌ها در مقصد و حتي در طول مسير دارد و از اين حيث در سال اقتصاد مقاومتي، اقدام و عمل مي‌بايست توجه ويژه‌اي به اين عمليات داشت.

وي با بيان اينکه قريب به 800 نوع بيماري قابل انتقال بين انسان و دام شناسايي شده است و هر کدام از آن‌ها تهديدي براي سلامت دام و انسان محسوب مي‌شود از نيروي انتظامي درخواست نمود جهت مبارزه و کنترل با آنها مخصوصاً در مبادي ورودي استان‌ها و شهرها با دقت نظر بيشتري رسيدگي نمايند و در صورت مواجه با محموله‌هاي مشکوک سريعاً کارشناسان اداره دامپزشکي را مطلع تا از طريق مراجع قضايي رسيدگي گردد. در اين دوره آموزشي کارکنان نيروي انتظامي با قاچاق، عرضه خارج از شبکه دام و فرآورده‌هاي خام دامي، نحوه صدور مجوز حمل بهداشتي_قرنطينه‌اي و همچنين انواع مجوزهاي صادره از اداره کل دامپزشکي آشنا شدند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان