تاریخ 1395/03/19 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
در شاهرود صورت گرفت؛
تقدير از فاتح اورست
رئيس دانشگاه علوم پزشکي شاهرود: تاثيرگذاري حرکت دکتر محمدي در صعود به اورست ستودني است

مراسم تقدير از دکتر محمدي فاتح اورست و معاونت بهداشتي دانشگاه علوم پزشکي شاهرود با حضور جمعي ازمسئولين کشوري، مديران کل استان ومسئولين شهرستان شاهرود وجمعي از ورزشکاران در محل دانشگاه علوم پزشکي شاهرود برگزار شد.

در اين مراسم رئيس دانشگاه علوم پزشکي شاهرود با تقدير از تلاش خستگي‌ناپذير فاتح اورست گفت: تاثيرگذاري حرکت دکترمحمدي در صعود به اورست ستودني است.

معاون فرماندار شاهرود نيز گفت: در چند ماه اخير توفيقات خوبي در عرصه ورزش در شهرستان شاهرود داشته‌ايم.

خرم افزود: علي رغم مشکلات و محدوديت‌ها رتبه‌هاي خوبي در عرصه کشوري داشته‌اند و موفقيت دکترمحمدي را از دو منظر ارج مي نهيم يک در آموزش قهرماني فتح باب دنيا برابري مي‌کند با کسب طلاي المپيک، ودوم از حوزه سلامت بايد تشکر کرد، ايشان دبير کارگروه سلامت شهرستان شاهرود هستند و با اين حرکتشان حرف را با عمل پيوند زدند.

مديرکل ورزش و جوانان استان سمنان نيز در اين مراسم گفت: ابتدا بايد به مردم خوب و ولايت‌مدار شهرستان شاهرود تبريک بگويم که چنين فرزندي به ايران اسلامي تقديم کردند.

فرزاد فتاحي با تبريک به مسئولين دانشگاه علوم پزشکي که چنين پرسنل فعال و با اراده‌اي دارند افزود: اين کوهنورد ارزشمند باعث شدند نام استان سمنان و شهرستان شاهرود را در سطح کشور بلند آوازه نمايند.

فتاحي با بيان اينکه در طول يک ماه گذشته شاهد افتخارآفريني‌هاي زيادي در عرصه ورزش استان بوده‌ايم گفت: رزمي‌کاران موفق شاهرود خوب درخشيدند و خبر دکتر محمدي که افتخار بزرگي است صعود به قله اورست کار هر کس نيست مايه بسي خرسندي است.

وي با تاکيد بر اينکه در کشور تنها عده معدودي توانستند به اين صعود دست يابند افزود: دکتر محمدي کار بسيار بزرگي انجام داده‌اند اين افتخار در تاريخ ورزش استان به يادگار خواهد ماند.

وي افزود: اميدواريم ورزش و جوانان استان تا پايان سال شاهد افتخارآفريني‌هاي بيشتري باشد.

فتاحي گفت: يک درصد از اعتبارات اجرايي به ورزش اختصاص داده شده است و اين مهم دست مديران را باز خواهد کرد براي ورزش کارکنان و اين يک تکليفي است که رييس جمهور براي کارکنان گذاشته‌اند اميد است از محل اعتبارات ماده 53 براي کارکنان و خانواده‌هاي آنان برنامه‌هاي خوبي داشته باشيم و يکي از کارکرد‌هاي اين اعتبارات حمايت از قهرمانان است و اميدواريم از اين ماده قانوني بتوانيم بخش زيادي از هزينه‌هاي دکتر محمدي را تامين کنيم تا شاهد افتخارات ديگر ايشان باشيم.

رييس شوراي شهر شاهرود نيز در اين مراسم گفت: دکتر محمدي کار ارزنده و شاخصي را در دنيا انجام داده‌اند فتح اين قله کار ارزنده و شاخصي است و باعث افتخار است که به عنوان يک ايراني قله اورست فتح مي‌شود و شعار سلامت و بهداشت به نام دانشگاه علوم پزشکي شاهرود در قله اورست به اهتزاز در مي‌آيد.

باقري افزود: اقدام جدي و عزم راسخ دکتر محمدي را ارج مي‌نهيم.

وي با تاکيد بر اينکه دکتر ‌هاشمي وزير محترم در مراسم افتتاحيه بيمارستان بهار شاهرود با صراحت اعلام کرده‌اند بستر کار با داشتن نيروهاي متعهد و متخصص در دانشگاه علوم پزشکي شاهرود براي بين‌المللي شدن دانشگاه علوم پزشکي شاهرود فراهم است افزود: ما همه اين افتخارات را مديون خون شهيدان مي‌دانيم.

باقري گفت: پيشگيري در بحث ورزش نهفته است اگر ورزش نهادينه شود درصد زيادي از هزينه‌هاي پزشکي کم خواهد شد.

وي افزود: اميدواريم بار ديگر نام شاهرود به نام دکتر محمدي‌ها در سطح جهان بدرخشد.

در اين مراسم پس از رونمايي تمبر يادبود دکتر محمدي که با حضور مسئولين برگزار شد مديرکل پيشگيري از بيماري‌هاي وزارت بهداشت در سخناني گفت: وقتي شنيدم مراسم تقدير براي فاتح اورست در شاهرود برگزار مي‌شود خودم را موظف دانستم بيايم براي مراسم و در اينجا مراتب تقدير مسئولين بهداشتي را از اين حرکت مهم دکتر محمدي اعلام مي‌دارم.

دکتر سروش افزود: فتح قله اورست کار خيلي بزرگ است و ايشان کار بزرگي انجام داده‌اند.

وي با بيان اينکه ايجاد خانه بهداشت سيار در کمپ‌هاي اورست توسط دکتر محمدي بار ديگر توان بهداشت و درمان کشور را به رخ جهانيان کشانيده وصداي اين کار بزرگ در دنيا پيچيد.

در ادامه مراسم دکتر محمدي به ارائه گزارش مختصري از نحوه صعود خود پرداخت و گفت: لطف خدا گره‌گشا بوده و توانستم مشکلات را از سر راه برداشتن و موفق به بام دنيا در شرايط سخت شوم.

فاتح اورست که در مراحل پاياني به علت خرابي کپسول اکسيژن بدون اکسيژن به راه خود ادامه داده است افزود: من به عنوان کارمند دانشگاه علوم پزشکي موظف به ارائه خدمت در پست سازماني خود هستم و خوشحالم مسئولين اجازه داده‌اند در اين مسير قدم بردارم.

وي افزود: يکي از درخواست‌هايي که آنجا از خدا خواستم اين بود که قسمت عمده اين کار را به خاطر سلامت و علاقه به ورزش انجام داده‌ام و از خدا خواستم مرا شرمنده مردم نکند.

وي با بيان اينکه در روز آخر 3 بار دعوا کردم که اجازه بدهند بدون اکسيژن صعود را ادامه دهم افزود: خوشحالم که توانستم پرچم مقدس جمهوري اسلامي و دانشگاه علوم پزشکي شاهرود را بالاتر از بام دنيا بگيرم.

وي با بيان اينکه سمت وسوئ بيماري‌ها و سيماي مرگ و مير بيماري‌هاي غيرواگير است افزود: عمده عامل سرطان‌ها قليان و دخانيات است و شعار روز وزارت بهداشت قليان‌ها را گلدان کنيد و يکي از عوامل کمک‌کننده سلامت اول تغذيه و بعد ورزش است.

وي گفت: از آبان ماه برنامه‌ها را شروع کردم 13 فروردين پرواز کردم و 55 روز کل برنامه طول کشيد در اين صعود مداوم روزي 15 کيلومتر را رفت و آمد کردم و بدون اکسيژن تا ارتفاع 8500 ادامه داده‌ام در حالي‌که تنها 2 درصد از کوهنوردان بدون اکسيژن صعود مي‌کنند.

گفتني است در پايان مراسم با لوح سپاس و تقديم هدايا از خدمات دکتر محمدي تقدير به عمل آمد.

گزارش و عکس :
محمد علي عباس‌نژاد


نسخه چاپي ارسال به دوستان