تاریخ 1395/03/19 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
سه خبر از آتش‌نشاني سمنان

سرويس حوادث:

مديرعامل آتش‌نشاني سمنان گفت: گرفتن مار از داخل يک خودرو، مهار آتش‌سوزي در خانه‌اي در روستاي اعلا و امدادرساني به مصدومان و جلوگيري از آتش‌سوزي يک دستگاه خودرو تصادفي در سمنان، نتيجه تلاش ماموران آتش‌نشاني در روز دوشنبه بوده است.

به گزارش روابط عمومي شهرداري سمنان، آتش‌پاد سوم سعيد اسمعيل‌‌پور گفت: با تماس شهروندي در ساعت20 روز دوشنبه با سامانه 125 مبني بر ديده شدن مار در خودروي سمند، ستاد فرماندهي آتش‌نشاني سمنان آتش‌نشانان ايستگاه 2 را به همراه سه مامور به محل حادثه، واقع در بلوار 17 شهريور اعزام کرد.

وي افزود: ماموران متوجه شدند، يک حلقه مار با ورود به قسمت موتور خودروي سمند باعث وحشت مالک و اهالي محل شده بود که آتش‌‌نشانان با رعايت نکات ايمني، مار را از قسمت فنر خودرو گرفتند و با رهاسازي آن در بيابان‌هاي اطراف شهر سمنان، به عمليات خود پايان دادند.

وي به ماموريت آتش‌نشانان سمنان در ساعت 14 روز دوشنبه براي مهار آتش‌سوزي در روستاي اعلاي سمنان اشاره و خاطرنشان کرد: در اين ماموريت نيز آتش‌سوزي در خانه‌اي در روستاي اعلاء با سرعت عمل 6 آتش‌نشان ايستگاه شماره پنج مهار شد.

اسمعيل‌پور افزود: در اين حادثه آتش‌سوزي بخشي از لحاف و تشک از اتاق خواب آغاز شده بود و در حال پيشروي به ديگر بخش‌هاي خانه بود که ماموران با جداسازي مواد سوختني و قابل اشتعال از کانون آتش‌سوزي، به مهار کامل آتش پرداختند.

مديرعامل سازمان آتش‌نشاني سمنان با اشاره به انجام لکه‌گيري کامل، ايمن‌سازي محل و تهيه عکس و گزارش توسط ماموران آتش‌نشاني، افزود: اين حادثه خسارت جاني نداشت و علت اصلي وقوع آتش‌سوزي در اين حادثه نيازمند کارشناسي است.

وي با اشاره به عمليات ديگر آتش‌نشانان سمنان،گفت: تصادف پژو 405 در بلوار 17 شهريور سمنان با به جا گذاشتن پنج مصدوم در ساعت 16 روز دوشنبه، مامورين ايستگاه شماره يک را به همراه يک دستگاه خودرو و سه آتش‌نشان به محل حادثه کشاند.

اسمعيل‌پور گفت: با رسيدن آتش‌نشانان به محل حادثه، مشاهده شد سواري پژو 405 به علت ناتواني راننده در کنترل خودرو، بعد از منحرف شدن از خيابان، با درخت کنار بلوار برخورد کرده و به داخل پياده‌رو منحرف شده است.

وي با اشاره به مصدوميت شديد پنج سرنشين خودرو که 2 نفرشان کودک بودند و همگي به اورژانس بيمارستان کوثر منتقل شدند، گفت: آتش‌نشانان در اين ماموريت، با قطع سَرباطري خودرو و امن کردن محل حادثه، از احتمال آتش‌سوزي خودرو جلوگيري کردند.

مديرعامل سازمان آتش‌نشاني سمنان به رانندگان توصيه کرد: هنگام رانندگي، سرعت مطمئنه و فاصله لازم با خودروي جلويي را رعايت کنند.

شهروندان در صورت وقوع حوادث و آتش‌سوزي، مراتب را با سامانه تلفني 125 سازمان آتش‌نشاني و خدمات ايمني سمنان اطلاع دهند.

سازمان آتش‌نشاني و خدمات ايمني سمنان پنج ايستگاه آتش‌نشاني و 85 نيروي آتش‌نشان دارد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان