تاریخ 1395/03/19 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
امداد هوايي در رسيدگي به دو حادثه با يک فوتي و 13 مصدوم در خوزستان

سرويس حوادث:

رئيس مرکز مديريت حوادث و فوريت‌هاي پزشکي خوزستان گفت: به دنبال وقوع دو حادثه جداگانه در روز يکشنبه در خوزستان با يک نفر فوتي و 13 نفر مصدوم، امداد‌رساني هوايي انجام گرفت.

به گزارش روابط عمومي اورژانس 115 خوزستان، شهيار ميرخشتي اظهار کرد: به دنبال درخواست فوريت‌هاي پزشکي 115 شهرستان لالي براي درخواست بالگرد براي انتقال جوان 26 ساله که دچار کاهش سطح هوشياري به دليل ايست قلبي تنفسي شده بود بلافاصله با هماهنگي ستاد بحران دانشگاه، بالگرد اورژانس هوايي به اين شهرستان اعزام شد.

وي افزود: ماموران امدادي اورژانس 115، بيمار را با بالگرد از بيمارستان اميد لالي به بيمارستان گلستان اهواز منتقل کردند ولي با وجود چند بار احيا در داخل بالگرد و همچنين توسط پزشکان در اورژانس بيمارستان گلستان اهواز، بيمار جان خود را در بيمارستان از دست داد.

ميرخشتي به حادثه واژگوني يک دستگاه کاميون ايسوزو در محور خوزستان به چهار محال شهرستان انديکا اشاره کرد و افزود: در اين حادثه 13 نفر زن، مرد و کودک مصدوم شدند که توسط آمبولانس‌هاي مسجد سليمان و انديکا به بيمارستان‌هاي 22 بهمن و شفاي مسجدسليمان منتقل شدند.

رئيس اورژانس 115 خوزستان گفت: چهار نفر از مصدومان شامل يک زن 30 ساله، دو دختر سه ساله و 13 ساله و يک پسر 11ساله به دليل وخامت حال و نياز به انتقال به يک مرکز درماني با امکانات بهتر، ساعت 17 عصر به مسجد سليمان اعزام و سپس با بالگرد اورژانس هوايي مصدومان را به بيمارستان گلستان اهواز انتقال داد.

تخطي از سرعت مطمئنه، سبقت غيرمجاز، خواب‌آلودگي، جاده نامناسب و توجه نکردن به جلو از عوامل اصلي تصادفات جاده‌اي در خوزستان است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان