تاریخ 1395/03/19 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
آغاز اجراي طرح جمع‌آوري طيور زنده در جنوب سمنان

سرويس خبر

طرح جمع‌آوري طيور زنده و جلوگيري از فروش آنها در منطقه يک سمنان آغاز شد.

به گزارش روابط عمومي شهرداري سمنان، مدير منطقه يک شهرداري سمنان گفت: براساس تصميم‌گيري‌هاي اخذ شده در جلسه مشترک سازمان دامپزشکي و خدمات شهري شهرداري سمنان که هفته گذشته برگزار شد مقرر شد از فروش طيور زنده توسط دست‌فروشان جلوگيري شود.

حميد قاسمي افزود: پيشگيري از شيوع بيماري و حفظ سلامتي مردم هدف اصلي از اجراي اين طرح است

وي خاطر نشان کرد: فروش طيور زنده علاوه بر ايجاد آلودگي محيطي، به لحاظ بهداشتي هم باعث ايجاد بيماري براي شهروندان مي‌شود.

قاسمي افزود: اجراي اين طرح با همکاري کارشناسان محيط زيست، شبکه دامپزشکي و واحد اجرائيات شهرداري منطقه يک از ميدان کشاورز آغاز شده و بيش از 200 عدد مرغ و خروس و جوجه که توسط دست فروشان در حال عرضه به مردم بودند جمع‌آوري شده و طيور جمع‌آوري شده تحويل دامپزشکي شهرستان سمنان شده است.

به گفته وي تعداد زيادي از طيور عرضه شده توسط دست فروشان بيمار و ناسالم هستند که بايد از چرخه توليد خارج و معدوم شوند که دست فروشان به صورت غيرمجاز اقدام به عرضه آنها مي‌کنند.

اين طيور در شرايط غير بهداشتي و نامناسب به صورت متراکم و فشرده به دور از تهويه مناسب در کنار خيابان‌‌هاي آلوده به دود و انواع ميکروب‌‌هاي بيماري‌ زا نگهداري و عرضه مي‌شوند و اغلب، عمر کوتاهي داشته و ضعيف و بيمار و ناقل ميکروب‌‌هاي بيماري‌‌زا هستند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان