تاریخ 1395/03/19 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
روي خط پيام - 33332379

خوب شد ما سوييسي نشديم!

در سوييس همه‌پرسي گذاشته‌اند که به هر نفر، اعم از اينکه شاغل باشد يا نه، 2500 فرانک در ماه پول نقد بدهند (معادل 2555 دلار آمريکا يا 9 ميليون تومان به پول ارزشمند ايران)؛ نتيجه همه‌پرسي اين شده که 78 درصد مردم به اين همه‌پرسي«نه» گفته‌اند! واقعا در سوييس چه خبر است؟!

اگر از ما پرسيده شود که مي‌خواهيد به شما ماهي چند ميليون تومان يارانه بدهند؟! فکر مي‌کنيد وضع چگونه خواهد بود؟ همين الان بعضي‌ها براي ماهيانه 45 هزار تومان لحظه شماري مي‌کنند.

محمد قاضي‌زادهقابل توجه بانک‌ها

بسياري از سپرده‌گذاران بانکي مي‌گويند که طي سال‌هاي گذشته نرخ سود بانکي از نرخ تورم به مقدار قابل توجهي کمتر بود، چرا در آن زمان که ارزش پول سپرده‌گذاران کم مي‌شد وزير اقتصاد دولت وقت به فکر جبران ما‌به‌التفاوت نبودند اما به محض اين که اين رابطه معکوس شده است دولت مي‌خواهد سود بانکي را کم کند. از وزير محترم اقتصاد و دارايي و رياست محترم بانک مرکزي ايران انتظار داريم اول از همه ارزش پول و سپرده‌هاي ما را حفظ کنند بعد در فکر کاهش سود بانکي برآيند.

جمعي از سپرده‌گذاران بانک‌هادر مورد ساعات کاري ادارات بررسي بيشتري شود

جمعي از کارمندان ادارات سمنان خطاب به معاون استاندار سمنان در نامه‌اي در خصوص ساعات کاري ادارات اعتراض و اعلام اين ساعات را غيرکارشناسانه اعلام کرده‌اند و تقاضاي بررسي بيشتر و تدابير جديدتري را در اين خصوص دارند.

جمعي از کارمندانسوال و درخواست از سازمان تامين اجتماعي

من از سال 1381 در يک شرکت به صورت ساعتي و خيلي محدود مشغول هستم حق بيمه من هم در قالب حداقل حقوق به طور مستمر پرداخت مي‌شود و ادامه دارد. در عين حال از سال 1382 در شرکت ديگري به صورت ساعتي مشغول هستم که البته ساعات حضور من غالبا" در سال‌هاي اول حدود 100 ساعت در ماه و سال‌هاي مياني حدود 200 تا 220 ساعت در ماه و در سال‌هاي اخير تا پايان 1394 در حدود140ساعت در ماه بوده است و براي من شغل اصلي محسوب مي‌شد. ميانگين حقوق سه ماه آخر سال 1394 در شرکت دوم برابر 4300000 تومان بوده است. و در طول 13 سال کار در شرکت دوم هيچ‌وقت شرکت برايم بيمه رد نکرده است. از پايان 1394و اتمام قرارداد با اين شرکت همکاري قطع و تمديد نگرديده است. در صورت شکايت اين شرکت آيا مکلف به پرداخت حق بيمه تمامي 13 سال من بر مبناي حقوق دريافتي سال‌هاي قبل مي‌باشد يا کلا" محاسبه بيمه من بر مبناي ميانگين سه ماه آخر 1394 است؟ يا روش محاسبه بيمه و جرايم آن به سازمان روش ديگري دارد؟ آيا شرکت دوم مي‌تواند دستمزد سال‌هاي 1382 لغايت 1394 شرکت اول را از حداکثر دستمزد هر سال کم کند و حق بيمه من را بر آن اساس پرداخت کند؟ البته يادآور ميشوم در طول سيزده سال گذشته هيچگونه پرداختي بابت حق بيمه من به تامين اجتماعي نداشته است. لطفا" روش محاسبه پرداختي حق بيمه و جرايم آن به تامين اجتماعي را توضيح بفرماييد.

شاهيواليباليست‌ها نماينده و الگو کشورمان هستند

ضمن عرض خسته نباشيد و تبريک به واليباليست‌هاي کشورمان که با زحمات خود براي نخستين بار پاي اين ورزش ما را به المپيک باز کردند، عرض مي‌کنم که شما نماينده جمهوري اسلامي برآمده از خون هزاران شهيد ايران اسلامي هستيد و حرکات و سکنات شما در قبل، حين و پس از بازي ان‌شاءالله نمايشي از شخصيت اسلامي ملت ايران خواهد بود.

يک دوست‌دار ورزشوزارت نفت پاسخ دهد

وزارت نفت مدام از بازاريابي براي فروش نفت مي‌گويد و در مقابل بنزين توليد داخل را آلاينده دانسته است. در نتيجه امروز نفت را ارزان تر مي‌فروشد و در مقابل بنزين بي‌کيفيت وارد کشور مي‌کند و نفت خام مي‌فروشد و در عوض فرآورده‌هاي گوناگون نفتي وارد کشور مي‌کند. کجاي اقدامات وزارت نفت در جهت اقتصاد مقاومتي است که از آن سخن مي‌گويد! وابستگي به بيگانگان به ضرر منافع ملي و اقتصاد مقاومتي است.

جعفرزاد- سمنانحمايت از توليد‌کننده داخلي

ارز دولتي وقتي صرف کالاهاي لوکس يا کم‌اهميت مي‌شود، توليدکننده داخلي از حمايت دولت بي‌نصيب و بنابراين کوچک‌تر يا تعطيل مي‌شود اگر با اين منوال ادامه يابد بايد شاهد رکود بيشتري در کشور باشيم.

بهمني- گرمسار


نسخه چاپي ارسال به دوستان