تاریخ 1395/03/19 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
دانش‌بنيان بودن شرکت‌هاي توليدي يک ضرورت است

سرويس خبر

رئيس اتاق سمنان نشست مشترکي با مديران پارک علم و فناوري استان سمنان برگزار کرد.

به گزارش روابط عمومي اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و کشاورزي سمنان، علي‌اصغر جمعه‌اي رئيس اتاق سمنان دانش‌بنيان بودن شرکت‌هاي توليدي را يک ضرورت بر شمرد و بيان کرد: يکي از نگراني‌هاي سيستم آموزشي در ايران است که متناسب به تقاضا متخصص تربيت نمي‌نمائيم.

وي نياز و تقاضاي کسب کار با توجه به فضاي جامعه را مهم قلمداد و اضافه کرد: شرکت هاي دانش‌بنيان بايد تعاملات لازم را با شرکت‌هاي صادراتي برقرار نمايند چون مزيت رقابتي و حفظ بازار براي صادرات بسيار مهم است.

رئيس اتاق سمنان پارک‌هاي علم و فن آوري وديگر ساختارهاي اداري مرتبط را تاثيرگذار خواند و اذغان داشت: حفظ ايده و اجراي پروژه‌هاي دانش‌بنيان براي مديران واحدهاي صنعتي به عنوان نقشه راه تلقي مي‌شود و تمام واحدهاي توليدي تمايل دارند که از خدمات پارک‌هاي علم و فناوري بهره‌مند شوند.

رئيس اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و کشاورزي سمنان پيشنهاد انعقاد تفاهم همکاري مشترک را به پارک علم و فن‌آواري استان ارائه و بيان کرد: همکاري متقابل با پارک هاي علم و فن‌آوري و ارتقا کمي و کيفي در جنبه‌هاي مختلف مي‌تواند فاصله رقابت را در بازار کمتر نمايد.

علي‌اصغر جمعه‌اي حمايت از شرکت‌هاي دانش‌بنيان را در چارچوب‌هاي خاص و معين مفيد ارزيابي و خاطر‌نشان کرد: بايد بسترهاي فراهم شود که شرکت‌هاي دانش‌بنيان منابع کافي براي انجام تحقيقات و مطالعات داشته باشند.

در ادامه اين نشست راحتي مدير بازاريابي و ارتباطات پارک علم و فناوري استان سمنان ارائه خدمات متناسب به شرکت‌هاي دانش‌بنيان را تاثيرگذار عنوان و بيان کرد: دانش‌بنيان نمودن توليد و محصولات ايراني با نگرش حضور در بارارهاي جديد و توليد ارزش افزوده متناسب از اهداف و برنامه‌هاي پارک‌هاي علم و فناوري مي‌باشد.

مدير بازاريابي و ارتباطات پارک علم و فناوري استان سمنان ادامه داد: اين آمادگي از سوي پارک علم و فناوري استان وجود دارد که همکاري‌هاي متعارف و سازنده‌اي با واحدهاي توليدي استان سمنان داشته باشيم.

قابل ذکر است وب سايت www.sspt.ir مربوط به پارک علم وفناوري استان سمنان خدمات به هنگام را به صورت شبانه‌روزي ارائه مي‌نمايد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان