تاریخ 1395/03/19 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
در دومين نشست خدمات سرمايه گذاري مطرح شد؛
اعلام آمادگي 6 کشور صنعتي جهان براي سرمايه گذاري در استان سمنان
اجراي 15 طرح صنعتي و تجاري تا پايان امسال در استان

سمنان-ايرنا- مديرکل امور اقتصادي و دارايي استان سمنان با بيان اين که دولت در سال جديد سهم سرمايه گذاري هاي خارجي در کشور را بيش از هفت ميليارد دلار اعلام کرد، گفت : بخشي از اين سرمايه گذاريها از سوي 6کشور صنعتي جهان در اين استان انجام مي شود.

به گزارش ايرنا، امير خليلي خواه روز دوشنبه در دومين نشست خدمات سرمايه گذاري در سالن غدير استانداري سمنان افزود : در هفته هاي گذشته تفاهم نامه هاي اقتصادي مربوط به اين سرمايه گذاري منعقد شده و قرار شد نمايندگان 6 کشور صنعتي جهان براي سرمايه گذاري به استان سمنان سفر کنند.

وي اظهار داشت: بايد با برنامه ريزي ها و ارائه برنامه هاي کلان، سهم قابل توجهي از سرمايه گذاري هاي خارج در استان سمنان صورت گيرد و برآورد اداره کل امور اقتصادي و دارايي استان در انعقاد تفاهم نامه اقتصادي با کشورهاي خارجي 17 ميليون دلار خواهد بود.

خليلي خواه اضافه کرد: تفاهم نامه هاي بسيار مهمي در جذب سرمايه هاي داخلي و خارجي درسازمان جهاد کشاورزي استان در چند ماه اخير منعقد شده و تا پايان امسال 9 طرح کشاورزي در استان افتتاح خواهد شد.

مديرکل امور اقتصادي و دارايي استان سمنان يادآور شد : يکي از کارهاي اساسي در جلوگيري از خام فروشي مواد معدني در استان، راه اندازي شرکت هاي صنايع تبديلي است که زمينه اشتغال و رونق اقتصادي را دوچندان خواهد کرد.

خليلي خواه اظهار داشت: هدف از نشست خدمات سرمايه گذاري، سرعت در روند سرمايه گذاري است و با هم انديشي با دستگاه هاي مسئول زمينه حضور شرکت هاي توليدي و صنعتي در استان فراهم خواهد شد.

وي تصريح کرد : برگزاري نشست هاي تخصصي با مديران دستگاه هاي اجرايي، آموزش اصول مذاکره با سرمايه گذار و بروزنمايي کتاب توانمندي هاي سرمايه گذاري با تحقيق و بررسي هاي موشکافانه زمينه علمي نگري مديران در امر سرمايه گذاري را فراهم مي کند.

خليلي خواه ادامه داد : پيگيري و نظارت بر حسن اجراي تفاهم نامه ها و مراحل عملياتي و برگزاري دوره هاي آموزش براي کارشناسان مراکز خدماتي از مهم ترين برنامه هاي اداره کل امور اقتصادي و دارايي استان سمنان در جهت افزايش رونق اقتصادي است.

استانداري سمنان سال گذشته تفاهم نامه اقتصادي به ارزش 27هزار ميليارد ريال با سرمايه گذاران داخلي و خارجي منعقد کرد.

يکهزار و 800 واحد توليدي و صنعتي در استان سمنان فعاليت دارند.

استان سمنان حدود سه ميليارد تن ذخاير معدني زمين شناسي با بيش از 328 ميليون تن ذخاير قطعي با 40 نوع ماده معدني شناخته شده دارد و حدود 520 معدن اکنون به بهره برداري از اين معادن مشغولند.

اجراي 15 طرح صنعتي و تجاري تا پايان امسال در استان سمنان

از سوي ديگر رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان از اجرايي شدن بيش از 15 طرح صنعتي و تجاري از جمله مهم ترين آن آن شرکت ساخت واگن باري و ميني بوس در استان تا پايان سال جاري خبر داد.

به گزارش ايرنا، بهروز اسودي روز دوشنبه در دومين نشست خدمات سرمايه گذاري در سالن غدير استانداري سمنان افزود: آغاز گام (فاز) اول راه اندازي شرکت ميني بوس در استان سمنان عملياتي شده است و زمين اجراي طرح و انتقال خط توليد آن از کشور ترکيه تا پايان سال انجام خواهد شد.

وي اظهار داشت: همچنين سرمايه گذاران بخش خصوصي براي ساخت واگن هاي باري در استان سمنان اعلام آمادگي کردند و با مشخص شدن کشور واردکننده فناوري ساخت واگن،مراحل اداري اين ساخت و ساز در استان اجرايي خواهد شد.

اسودي کم آبي را چالش اساسي حوزه صنعت اين استان اعلام و اضافه کرد: براي افزايش سرمايه گذار اقتصادي بايد راه کارهاي اساسي در اين امر اتخاذ شود.

وي با بيان اين که تنها چهار درصد آب استان سمنان در زمينه صنعت و تجارت مصرف مي شود، گفت: مي توان با تغيير الگو مصرف و ايجاد شبکه هاي آبرساني به مناطق توليدي و صنعتي در افزايش رونق اقتصادي گام برداشت.

اسودي تاکيد کرد : براي راه اندازي کارخانه کربنات استرانسيم که در صنعت کاغذ کاربرد دارد ،120ليتر در ثانيه آب نياز است که مي توان با پسابهاي برگشتي درون شهري بخش زيادي آب اين کارخانه را تامين کرد.

رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان گفت: از ديگر چالش هاي اساسي اين اداره کل اختلاف نظرهاي محيط زيستي با اداره کل منابع طبيعي استان سمنان است که اميد است با شناسايي مناطق اقتصادي، قراردادهاي همکاري بين اين ادارات کل منعقد شود.

وي جذب سرمايه در بخش معدن را از اولويت کاري اين اداره کل در سال جاري ذکر کرد و افزود: سرمايه گذاري در بخش نبات استرانسم به ارزش 450 ميليارد ريال و فرآوري سيليس به ارزش 12ميليارد و 500ميليون ريال با کمک بخش خصوصي انجام مي شود.

مشکل اصلي 74 درصد از واحدهاي توليدي و صنعتي استان سمنان نقدينگي است که بنا به نظر مسئولان اين استان با اعتبار پنج هزار ميليارد ريالي ،اين مشکل برطرف مي شود.

استان سمنان حدود سه ميليارد تن ذخاير معدني زمين شناسي با بيش از 328 ميليون تن ذخاير قطعي با 40 نوع ماده معدني شناخته شده دارد و حدود 520 معدن اکنون به بهره برداري مشغولند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان