تاریخ 1395/03/19 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
در اولين اجلاس کارگروه مشترک امنيتي بين ايران و سوريه صورت گرفت؛
امضاي صورتجلسه همکاري در مبارزه با تروريسم و جرائم سازمان يافته، قاچاق مواد مخدر و امنيت مرزها

صورتجلسه همکاري در زمينه هاي مبارزه با تروريسم و جرائم سازمان يافته، مبارزه با قاچاق مواد مخدر و امنيت مرزها به امضاي رؤساي کارگروه مشترک امنيتي دو کشور ايران و سوريه رسيد.

به گزارش ايرنا از پايگاه اطلاع رساني وزارت کشور، هيأت وزارت کشور سوريه به سرپرستي خالد عبداله خضر معاون وزير کشور سوريه به منظور شرکت در اولين اجلاس کارگروه مشترک امنيتي صبح روز دوشنبه مورخ 17 خرداد ماه وارد تهران شد و با حسين ذوالفقاري معاون امنيتي و انتظامي وزارت کشور ملاقات و گفتگو کرد.

در اين ديدار حسين ذوالفقاري با اظهار خشنودي از برگزاري اولين اجلاس کارگروه مشترک امنيتي و ضمن اشاره به تحولات منطقه و آخرين شرايط فعاليت هاي گروه هاي تروريستي به ويژه در سوريه و حاميان اين گروه ها، بر لزوم همکاري دو کشور در مبارزه با افراط گرائي، گروه هاي تروريستي، جرائم سازمان يافته و اتخاذ مواضع مشترک منطقه اي و بين المللي تاکيد کرد.

سرلشکر خالد عبداله خضر نيز با ابراز خشنودي از سفر به تهران و تشکر از حمايت ايران از دولت و ملت سوريه در مقابله با گروه هاي تروريستي، مواضع جمهوري اسلامي ايران در حمايت از کشورها و ملت هاي مظلوم به ويژه کشور فلسطين را قابل تحسين بيان نمود.

در اين نشست هم چنين در خصوص مسائل وموضوعات مورد علاقه دو طرف گفتگو و پيرامون نحوه ارتقاء همکاري هاي امنيتي و انتظامي و تبادل اطلاعات و تجربيات از طريق برگزاري نشست هاي تخصصي و هم چنين برگزاري دوره هاي آموزشي توافق شد.

در پايان اولين اجلاس کارگروه مشترک امنيتي بين دو کشور که نمايندگاني از وزارت امورخارجه و مقامات امنيتي و انتظامي نيز حضور داشتند، صورتجلسه همکاري در زمينه هاي مبارزه با تروريسم و جرائم سازمان يافته، مبارزه با قاچاق مواد مخدر و امنيت مرزها به امضاي رؤساي کارگروه مشترک امنيتي دو کشور رسيد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان