تاریخ 1395/03/19 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
يادداشت
«مشق روز» شماره 31
   نويسنده : سيد رضا اکرمي

1- مراسمي در سالن آيت‌الله بهشتي رياست‌جمهوري درباره سوم خرداد ماه و بزرگداشت شهداي مدافع حرم در 4/3/95 برگزار شد و در اين مراسم گفتم بايد از شهداي حرم بدين‌‌گونه ياد کرد که اين عزيزان در خط مقدم و خاکريز نخست صهيونيست‌ها، آمريکايي‌ها و داعش در سوريه و عراق و لبنان از جمهوري اسلامي ايران دفاع مي‌کنند که اگر دشمنان حق و عدل و اخلاق و تماميت ارضي سوريه، در آنجا دفاع نکنند و حماسه نيافرينند، خاکريز بعدي شهرهاي ايران مي‌باشند. داعشي‌ها که از صد کشور جهان در سوريه و عراق جنايت مي‌کنند که بنا دارند تحت عنوان «دولت اسلامي عراق و شام» با ايران نيز تسويه حساب کنند و هيچ حريمي را رعايت نکنند.

2- بايد موضوع مدافعين حرم را در خانواده‌ها، مساجد و حسينيه‌ها و مراسم رسمي، تبيين نماييم و تحليل کنيم و بگوييم پاسداران قدس تحت عنوان «مستشار» در حال انجام وظيفه حضور دارند و همگان بدانند جهاد در بخش‌هاي مختلف «فرهنگي، فکري، سياسي و نظامي» ادامه دارد. شهادت‌هاي اين عزيزان در آن مناطق چون دفاع مقدس هشت ساله ايران، مورد تجليل و تکريم است. کارشناسان مي‌گويند اگر مدافعين و مشورت‌ها و مشاوره‌هاي اين عزيزان نبود، اکنون داعش بر سوريه مسلط شده بود. وضعيت داعش در عراق و سوريه در مقايسه با سال گذشته به يک‌چهارم مناطق تحت تصرف خود رسيدند و انشاءالله سرنوشت آنان به افول و سقوط خواهد رسيد.

3- بايد جهاد را امري دائمي بدانيم و با اطلاع‌رساني حقايق را تبيين کنيم و از خانواده‌هاي آنان با تمام وجودمان، تجليل کنيم و بدانيم شب خانواده‌هاي شهدا با روزشان تفاوت ندارد.

4- روز سه‌شنبه 4/3/95 روز ويژه‌اي بود که از سويي آخرين روز کار مجلس شوراي اسلامي دوره نهم بود و حالات مختلف از خداحافظي با يکديگر و حلاليت‌طلبي و اعلام مواضع توسط رئيس و نايب رئيس و نمايندگان مصوبات خوبي در آخرين روز داشتند و گزارش نظارتي مجلس نيز قرائت شد و از سوي ديگر مجلس خبرگان دوره پنجم اولين نشست خود را برگزار نمود و هيات رئيسه موقت، هيات رئيسه 2 سال آينده را برگزيدند و در مصاحبه با باشگاه خبرنگاران گفتم: اين انتخاب انشاءالله مبارک است.

5- يادداشت‌هاي کوتاه چون: جوان را درگير وام کرديم و در نتيجه از مسائل اصلي و بنيادي برکنار مي‌باشد. رئيس اتاق بازرگاني تهران از رشد 5 درصدي اقتصاد در سال 95 مي‌گويد در کوتاه‌مدت «پسابرجام» رشد 22 درصدي ارزش در تجارت ايران و اتحاديه اروپا داريم. 40 تا 46 درصد زندانيان آزاد شده، دوباره به زندان بازمي‌گردند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان