تاریخ 1395/02/04 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
وزير جهاد کشاورزي در سمنان:
اجراي طرح‌هاي آبخيزداري براي تقويت سفره‌هاي زيرزميني موثر است

سرويس خبر:

وزير جهاد کشاورزي مهندس محمود حجتي همزمان با نخستين سفر استاني رئيس جمهوري و هيات دولت در سال 95 در جمع خبرنگاران عنوان کرد:کشور با مشکل کم آبي دست به گريبان است و همه بايد براي احيا و نگهداري عرصه‌هاي منابع طبيعي و منابع خدادادي کشور تلاش کنيم.

به گزارش روابط عمومي اداره كل منابع طبيعي و آبخيزداري استان سمنان، مهندس محمود حجتي وزير جهاد کشاورزي در بخشي از سخنان خود عنوان کرد: درابلاغيه دکتر اسحاق جهانگيري معاون اول رييس جمهور پروژه‌هاي اولويت دار وزارت جهاد کشاورزي در چارچوپ اقتصاد مقاومتي سال 95 سازمان جنگلها، مراتع و آبخيزداري در زير ساخت آب و خاک، منابع طبيعي و آبخيزداري تهيه گرديد و در اين راستا سازمان جنگل‌ها موظف شد اجراي عمليات آبخيزداري و حفاظت خاک در حوزه آبخيز سدها و حوزه‌هاي ساير مناطق به ميزان 650 هزار هکتار و تهيه و اجراي طرح کنترل کانونهاي بحراني، فرسايش بادي و مقابله با بيايان زايي و ريزگردها به ميزان 90 هزار هکتار ارتقاي توان توليد ملي را در دست اقدام قرار بدهد.

وزير جهاد کشاورزي اظهار داشت: طرح آبخيزداري کشور متکي به سفره زير زميني و عمليات آبخيزداري است و در دو دهه عمليات آبخيزداري شروع و در کشور کارهاي خوبي در اين مورد انجام شده است.

وي اجراي طرح‌هاي آبخيزداري را يکي از راهکارهاي موثر در تقويت سفره‌هاي زيرزميني و کاهش هدررفت آب دانست و تاکيد کرد: طرح‌هاي آبخيزداري نقش مهمي‌در تقويت و احياي مراتع و جنگل‌ها دارد و رونق کشاورزي را نيز به دنبال خواهد داشت.

وزير جهاد کشاورزي مهندس محمود حجتي ازاستان سمنان به عنوان استاني با ظرفيت بسيار خوب در بخش کشاورزي، افزايش محصول راهبردي و حوزه پوشش گياهي ياد کرد و افزود: تقويت و احياي اين پوشش گياهي غني مي‌تواند هم در تثبيت خاک و هم کاهش هدررفت آب و تقويت سفره‌هاي زيرزميني موثر باشد.

وزير جهاد کشاورزي با اشاره به کشت گياهان دارويي و گونه‌هاي متنوع گياهي و درختان بومي‌در استان، کشت بذر بومي‌را در تقويت پوشش گياهي موثر دانست و اظهار داشت: تکميل طرح‌هاي آبخيزداري و اجراي سازه‌ها در تقويت اين پوشش موثر خواهد بود.

وزيرجهاد کشاورزي در پايان بيان داشت:دولت و مجلس راهکارهاي قانوني براي کشاورزان خسارت ديده در خشکسالي‌ها پيش بيني کرده تا بهره برداران از امنيت سرمايه گذاري برخوردار شوند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان