تاریخ 1394/12/24 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
بزرگداشت آيت‌ا... احمدي سال آينده درشهرستان ميامي برگزار مي‌شود

مديرکل فرهنگ و ارشاد اسلامي‌استان سمنان گفت: به‌منظور گراميداشت ياد و خاطره علما و خدمات ارزنده مرحوم آيت‌ا... احمدي، بزرگداشت اين عالم وارسته شهرستان ميامي در سال 95برگزار خواهد شد.

به گزارش خبرنگار روزنامه پيام از ميامي، محمدرضا سو قندي،مديرکل فرهنگ و ارشاداسلامي‌استان سمنان در جمع هنرمندان، انجمن‌ها و کانون‌هاي فرهنگي هنري شهرستان ميامي که در سال اجتماعات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي‌شهرستان ميامي برگزار شد،از برگزاري مراسم بزرگداشت آيت‌الله احمدي در اين شهرستان خبر داد. سوقندي افزود: با توجه به مقام و منزلت‌ اين عالم وارسته واجب شد تا با همکاري مسئولين شهرستان، روحانيت معزز، شوراي شهر و فرهنگ و ارشاد اسلامي ‌بزرگداشتي را براي آيت‌ا... احمدي برگزار نماييم.وي افزود: اميدواريم وصف ايشان را در بزرگداشت اين عالم فرزانه بيشتر بشنويم و بيشتر گفتگو کنيم.وي تصريح کرد: علماء، دين و معارف و فقه اسلامي‌را نگه داشتند، تحريف را از ساحت احکام الهي دور کردند، شعله ايمان را در دل مردم برافروختند و برافروخته نگه داشتند و توجه مردم را به قرآن و تعاليم اهل‌بيت(ع) تأمين و برانگيختند.

يادآور مي‌شود مرحوم آيت‌ا... احمدعلي احمدي(ره)در سال 1305 در شهر ميامي در خانه‌اي از خانواده علم و فضيلت و تقوا و دوستدار اهل‌بيت(ع)ديده به جهان گشود.آيت الله احمد علي احمدي همانند جد و پدر بزرگوارش، داراي مراتب علمي‌ بالا بوده و در کلام، فلسفه، حديث، فقه، اصول و عرفان صاحب‌نظر و اهل‌قلم بوده است.

اين عالم وارسته از محضر اساتيد بزرگواري همچون: حضرت آيت‌ا...‌العظمي ‌حاج سيد محسن حکيم(ره)، حضرت آيت‌ا...‌العظمي ‌سيد محمود شاهرودي(ره)، حضرت آيت‌ا...‌العظمي ‌سيد ابوالقاسم خويي(ره)، حضرت آيت‌ا...‌العظمي ‌سيد عبدالهادي شيرازي، بسيار بهره برد.

اين مرد بزرگ‌ سال‌هاي متمادي دريکي از حجره‌هاي صحن مطهر حضرت فاطمه معصومه(س) به تدريس رسائل، مکاسب و کفايتين و خارج فقه و اصول و اخلاق اشتغال داشت. محصول تدريس اين فقيه، پرورش تعداد زيادي از طلاب فاضل است که هم کنون به مدارج بالاي علمي‌ دست‌يافته و به خدمات علمي، فرهنگي پرداخته‌اند.سرانجام روح بلند و ملکوتي فقيه عارف و مجتهد وارسته، حاج شيخ احمد علي احمدي، پس از سال‌ها تلاش و فعاليت دلسوزانه در راه دين مبين اسلام و مکتب سعادت آفرين تشيع درسال 1375 ش در سفر حج عمره، بعد از انجام مناسک حج و در حال طواف بيت‌الله الحرام براثر سکته قلبي به ميهماني صاحب بيت شتافت.

رضا مهديان
گزارشگر و خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان در شهرستان ميامي


نسخه چاپي ارسال به دوستان