تاریخ 1394/12/24 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
مخاطرات 17 مورد از 30 نقطه حادثه خيز استان سمنان رفع شده است

شاهرود-خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان

مديرکل راه و ترابري سمنان گفت: براساس اعلام پليس راه ، مخاطرات 17 نقطه از 30 نقطه حادثه خيز شناسايي شده در اين استان به طور کامل رفع شده است.

به گزارش روابط عمومي اداره کل راه و ترابري استان سمنان، سيد عبدالمجيد نژاد صفوي آخرين نقطه حادثه خيز را که به تازگي رفع خطر شده، سرازيري کوهپايه در خروجي سمنان اعلام کرد و افزود: امسال در حوزه راه استان کارهاي بسيار زيادي انجام شد که در کشور کم نظير است.

وي طول بزرگراه هاي استان را 630 کيلومتر ذکر کرد و اظهار داشت : استان سمنان بيشترين بزرگراه را در کشور دارد.

نژادصفوي در مورد اقدامات انجام شده براي کاهش تصادفات در محورهاي جاده اي استان يادآورشد: در بخش معماري تمام تقاطع هاي غيرهمسطح استان نورپردازي، تمام پل ها رنگ آميزي و درختکاري و تمام حريم ها بوته کني شده و شيب شيرواني تمامي استان تا شش ماه ديگر پايان مي يابد.

مديرکل راه و ترابري استان سمنان بزرگترين پروژه راهداري در حال اجراي استان را پروژه دامغان - جندق - معلمان اعلام کرد و افزود : اين مسير يکي از پرحادثه خيزترين مسيرهاي استان بود.

نژاد صفوي گفت: با وجود پيگيري ها و دستور وزير، هنوز اعتباري براي آن دريافت نشده، ولي 45 کيلومتر آن را در سه قطعه 15 کيلومتري به صورت اماني در حال اجراست.

وي ادامه داد: پيمانکاران اين پروژه به خاطر اعتماد به مسئولان، بدون دريافت مبلغي در حال اجراي پروژه هستند که اين امر مورد توجه مسئولان قرار گرفته است.

وي افزود: باند جديد محور سمنان به فيروزکوه از ديگر پروژه هاي مهم استان است که مي تواند به عنوان يک راه جايگزين براي تردد به تهران محسوب شود.

مديرکل راه و ترابري استان سمنان با بيان اين که اين 2 پروژه قرار بود جزو مصوبات سفر رياست جمهوري باشد، گفت : با اين که اين سفر انجام نشد ،با پيگيري هاي انجام شده مقرر شد در اعتبارات سال 95 و 96، 2 هزار ميليارد ريال تامين اعتبار شود. وي تصريح کرد : با اتمام پروژه هاي دامغان به جندق - معلمان و سمنان به فيروزکوه ، اين محور به عنوان کريدور شمال به جنوب مي تواند مطرح شود، که بندرعباس و يزد را به مازندران و بندر اميريه متصل کرده و در اشتغال آفريني، رونق اقتصادي، کاهش هزينه هاي سفر و هزينه هاي جابه جايي کالا از جنوب به شمال نقش آفرين شود.

نژادصفوي بيان داشت : امسال همچنين 30 کيلومتر از بزرگراه استان، بين تهران و مشهد که از پروژه هاي سابق بود با نگاه ويژه دولت 80 درصد پيشرفت فيزيکي داشته و تا قبل از مسافرت هاي تابستان سال آينده به بهره برداري مي رسد.

وي گفت: با بهره برداري از اين بزرگراه، گره کوري که بين غرب و شرق استان سمنان وجود داشت از بين خواهد رفت.

نژادصفوي با تاکيد بر ايمن سازي مسيرهاي اين استان براي مسافران ادامه داد : کويري و يکنواخت بودن استان سمنان موجب مي شد برخي رانندگان دچار خواب آلودگي و حادثه شوند.

وي اضافه کرد :براي رفع اين مشکل و زيبا سازي مسير مقرر شد، احياي کارونسراها و ساخت مجتمع هاي خدماتي بين راهي با سرمايه گذاري بخش خصوصي در دستور کار قرار گيرد.

نژاد صفوي با بيان اينکه ، هنوز در جذب سرمايه گذار توفيقي حاصل نشده است، افزود: با اين همه کارهاي موقت و اضطراري مانند احداث 16 دستگاه توقفگاه بزرگ ، 30 سکوي نماز مسقف و نهال کاري و درخت کاري انجام شد تا فضاي مسير زيبا و زمينه توقف مسافران و رفع خستگي آن ها فراهم شود.

وي به اقدامات راهداري براي ايام نوروز اشاره کرد و گفت : به تازگي بسيج راهداري براي پاکيزه کردن حريم راه ها راه اندازي شده که در 2 ماه گذشته حدود دوسوم بزرگراه ها پاکسازي شد و بقيه تا پايان سال انجام مي شود.

مديرکل راه و ترابري استان سمنان به هم افزايي با مسئولان محيط زيست و منابع طبيعي اشاره کرد و گفت: اجراي برخي پروژه هاي بدون هم افزايي با اين دستگاه ها امکان پذير نبود.

وي افزود: اجراي پروژه عباس آباد - دستجرد که ارتباط مردم منطقه را به جاده مشهد به يک سوم کاهش مي داد، از اين طريق انجام شد. نژاد صفوي گفت :حفاظت از جان مسافران در اولويت است و با هماهنگي هايي که انجام شد اين مسئولان براي اجراي پروژه هاي راه متقاعد شدند.

مديرکل راه و ترابري استان سمنان ادامه داد : وسعت بسيار اين استان و نيز قرار گرفتن در محور حرم تا حرم موجب شده سالانه بيش از 20 ميليون تردد در استان انجام شود، و مسئولان امر در تخصيص اعتبارات عمراني بيشتر ، اين امور را مد نظر داشته باشند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان