تاریخ 1394/12/24 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
ميامي و يزد خواهرخوانده مي‌شوند

شهردار ميامي گفت: با توجه به قابليت‌هاي تاريخي و فرهنگي مشترک بين ميامي و يزد طي برگزاري نشستي با حضور شهردار دو شهر مذکور، مصوب شد تا به زودي خواهر خواندگي ميامي و يزد به صورت تفاهم نامه مطرح شود.

به گزارش خبرنگار روزنامه پيام از ميامي،با نزديک شدن به فصل بهار و تعطيلات نوروزي سومين و آخرين جلسه ستاد تسهيلات نورزي شهرستان ميامي در فرمانداري اين شهرستان برگزار شد.

فرماندار شهرستان ميامي در اين جلسه با بيان اينکه آماده استقبال از مسافران و زائران امام رضا(ع) هستيم، گفت: تمام دستگاه‌هاي مسئول در ستاد تسهيل سفرهاي نوروزي شامل اداره راه و ترابري، اورژانس، خدمات شهري، اسکان، آموزش و پرورش، پليس راه و ... در راستاي افزايش ماندگاري مسافران نوروزي در ميامي تلاش‌هاي ويژه را صورت داده‌اند تا شاهد کاهش تصادفات جاده‌اي در اين محورهاي اين شهرستان باشيم.

احمد قاضي افزود: عمده جاده‌هاي استان سمنان از خروجي سمنان تا مرز استان خراسان رضوي در مناطق کويري قرار دارد و با توجه به عبور نوروزي روزانه يک تا دو ميليون مسافر از اين مسيرها، مي‌بايست شرايط استراحت و اسکان مسافران نوروزي در شهرهاي بين راه مانند دامغان، شاهرود و ميامي صورت بگيرد که خوشبختانه شهرستان ميامي مانند سال گذشته آمادگي پذيرايي از هموطنان را دارد.شهردار ميامي نيز در اين نشست از انعقاد قرارداد خواهر خواندگي بين ميامي و يزد در آينده نه چندان دور خبر داد و گفت: با توجه به قابليت‌هاي تاريخي و فرهنگي مشترک بين ميامي و يزد طي برگزاري نشستي با حضور شهردار دو شهر مذکور، مصوب شد تا به زودي خواهر خواندگي ميامي و يزد به صورت تفاهم نامه مطرح شود.

عليرضا سالار همچنين با اشاره به آمادگي ميامي در راستاي پذيرايي از مسافران نوروزي، گفت: ميامي آماده استقبال از مسافران نوروزي است و ايجاد چندين غرفه صنايع دستي، مايحتاج مسافران، معرفي اماکن مذهبي، تاريخي و طبيعي ميامي در ورودي شهر، تنظيف و زيبا سازي فضاي شهري و تمهيدات براي اسکان مسافران از جمله اقدامات انجام شده براي کسب اين آمادگي هستند.

وي ضمن گراميداشت روز هواي پاک نيز، افزود: بيست و ششمين روز از اسفندماه جاري، به مناسبت روز هواي پاک شهرداري ميامي با همکاري چندين دستگاه دولتي و اجرايي در راستاي اجراي مصوبه شوراي فرهنگ عمومي‌اين شهرستان ويژه برنامه روز هواي پاک را در ورودي شهر، برگزار خواهد کرد.

ميامي به مسافران نوروزي شناسانده شود

سرپرست اداره ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري شهرستان ميامي نيز در اين نشست، ضمن تاکيد بر جاذبه‌هاي گردشگري ميامي و نقش به سزايي آن‌ها در افزايش ماندگاري مسافران نوروزي، گفت: ميامي با وجود تنوع زيستي، فرهنگي و صنايع دستي نياز به برنامه ريزي دقيق و هماهنگي براي جذب گردشگر دارد.

سيد محمدصادق رضويان ضمن بيان اينکه با سرمايه گذاري مي‌توان در راستاي جذب گردشگر و رونق توريسم در ميامي موفق عمل کرد، ابراز داشت: ميامي با وجود قدمت و ميراث ماندگار فراوان، مي‌تواند مورد توجه سرمايه گذاران بومي‌و غير بومي‌استان‌هاي ديگر باشد، نکته‌اي که تاکنون از آن به خوبي استفاده نشده است.

وي افزود: از دهياران و بخشداران مي‌خواهم براي معرفي روستاهاي بخش‌هاي مختلف ميامي از فرصت به دست آمده در نوروز، استفاده کرده و جاذبه‌هاي اماکن خود را معرفي کنند.

محمد آقايي
خبرنگار و گزارشگر روزنامه پيام استان سمنان در شهرستان ميامي


نسخه چاپي ارسال به دوستان