تاریخ 1394/12/24 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
فعاليت تورگردانان فاقد کارت تورگرداني در استان سمنان ممنوع است

سرويس خبر:

سرپرست معاونت گردشگري اداره کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان سمنان گفت: از فعاليت تورگردانان فاقد کارت تورگرداني در اين استان جلوگيري مي شود.

به گزارش روابط عمومي اداره کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان سمنان، مريم سلمانيان در نشست هم انديشي دفاتر خدمات مسافرتي و راهنمايان گردشگري استان سمنان تاکيد کرد: افرادي که بدون کارت معتبر تورگرداني اقدام به برگزاري تور کنند، تحت تعقيب نظام قضايي قرار مي گيرند.

وي هدف از برگزاري اين نشست را افزايش همکاري و هم انديشي بين دفاتر خدمات مسافرتي و راهنمايان گردشگري و ساماندهي وضعيت راهنمايان عنوان کرد و گفت: بر اساس ماده سه آئين نامه راهنمايان، راهنمايان گردشگري موظفند زير نظر يکي از دفاتر خدمات مسافرتي و گردشگري مجاز فعاليت کنند.

سلمانيان تاکيد کرد: بر اين اساس، راهنمايان تورها بايد از فعاليت مستقل و غيرقانوني خودداري و دفاتر خدمات مسافرتي نيز فرم خوداظهاري را تکميل کنند. سرپرست معاونت گردشگري اداره کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان سمنان با بيان اينکه دفاتر خدمات مسافرتي و راهنمايان تورها مي توانند نقش مهمي در تامين امنيت گردشگران خارجي داشته باشند، گفت: وجود امنيت، در ميزان تقاضاي گردشگران خارجي براي سفر به کشورها نقش اساسي دارد و به همين دليل، دفتر بررسي و همکاري با هدف ارتقاي امنيت و تسهيل ورود گردشگران خارجي در استان سمنان، راه اندازي شده است.

رئيس انجمن دفاتر خدمات مسافرتي استان سمنان نيز گفت: ساماندهي وضعيت تورگردانان مي تواند نقش مهمي در توسعه صنعت گردشگري استان سمنان داشته باشد. برديا شريفي، ناشناس بودن راهنمايان تور از سوي نيروي انتظامي و قرار نگرفتن راهنمايان تحت پوشش بيمه مسئوليت را از مشکلات راهنمايان گردشگري در استان سمنان اعلام کرد و پيشنهاد داد: در نوروز سال 95 در استان سمنان راهنماي تور «در دسترس» پيش بيني شود و شماره تماس تمام راهنمايان موجود و به صورت 24 ساعته فعال باشند. وي جلوگيري از بررسي و بازرسي مجدد تورهاي ورودي به استان سمنان که داراي کد امنيتي هستند، را خواستار شد. تعدادي از تورگردانان نيز با بيان مشکلات و پيشنهادات خود، ممانعت از برگزاري تور بدون راهنماي کارت دار، انعقاد قرارداد کاري با راهنمايان، باز بودن اماکن تاريخي در روزهاي جمعه و تعطيل و ... را خواستار شدند.

نبود امنيت شغلي از جمله مشکلات اصلي راهنمايان گردشگري در استان سمنان اعلام شد. 26 دفتر خدمات مسافرتي و 60 راهنماي تور داراي کارت و در حال دريافت کارت تورگرداني در استان سمنان فعاليت دارند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان