تاریخ 1394/12/24 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره برو جستجو جستجوی پیشرفته  
رونمايي از 6 عنوان کتاب مولفين گرمساري

سرويس خبر:

طي آييني با حضور مديرکل کتابخانه‌هاي عمومي استان سمنان، نويسندگان، کتابداران و دوستداران کتاب از 6 عنوان کتاب مولفين بومي شهرستان گرمسار در کتابخانه عمومي استاد مطهري گرمسار رونمايي شد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل کتابخانه هاي عمومي استان سمنان، عليرضا شاه‌حسيني در اين مراسم اظهار داشت: برگزاري مراسم رونمايي کتاب، به منظور آشنايي بيشتر مردم با ناشران و مولفين استاني و همچنين توجه به اهل قلم در استان و ايجاد انگيزه در آن‌ها برگزار مي‌شود.

وي با اشاره به اينکه رونمايي کتاب يکي از مهمترين وظايف اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي و اداره کل کتابخانه‌هاي عمومي است، افزود: رونمايي کتاب به منظور ايجاد انگيزه هرچه بيشتر مردم به مطالعه و ترغيب عموم مردم به فرهنگ کتاب و کتابخواني موثر است و احترام به‌ شهروندان با توسعه امور فرهنگي ممکن است و در اين ميان نمي‌توان نقش کتاب و کتابخواني را ناديده گرفت.

شاه‌حسيني از پژوهشگران و نويسندگان و ناشرين استاني خواست که کتاب‌هايي در مورد استان تاليف کنند تا براي نسل هاي آينده و فرزندان اين مرز و بوم به يادگار بماند.

وي با تاکيد بر اينکه گام نهادن در مسير ترويج کتاب و کتابخواني اثرگذار، ريشه‌اي و کمک مستقيم به فرهنگ جامعه است افزود: با ايجاد بخش‌هاي مشاهير و هم چنين گويش مناطق کويري و بخش‌هاي ديگر در کتابخانه مرکزي استان در تلاش هستيم راه دسترسي آسان و سريع به منابع را براي کتاب دوستان فراهم کنيم.

حسن نورمحمدي رئيس اداره کتابخانه هاي عمومي شهرستان گرمسار نيز در اين مراسم با اشاره به اينکه متاسفانه سرانه عضويت در شهرستان گرمسار مورد قبول نيست افزود: اجراي برنامه‌هاي فرهنگي علاوه بر معرفي کتاب با هدف ترغيب مردم به کتابخانه هاي عمومي برگزار مي‌‌شود.

وي با تاکيد بر اينکه مردم فرهنگي گرمسار از علاقمندان به کتاب و کتابخواني هستند افزود: به کمک مردم و خيرين بهتر مي‌توانيم در توسعه کتاب و کتابخواني شهر سهيم باشيم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان